Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno chameleon jemenský-osvětlení

:-)ahoj včera večer sem rosila terárko a omylem sem stříkla na žárovku a ta praskla ale doma máme ještě jednu a ta by měla mít taky uva záření tak nevím tady sou odkazy na ty řárovky:
Tak tůtu dáváme přes den
http://www.akva-exo.cz/detail/teraristika/osvetleni /zarovky/hagen/2189/
a střídáme jí stouto a ta nám praskla
http://www.akva-exo.cz/detail/teraristika/osvetleni /zarovky/hagen/2434/
no a ta praskla žárovka jsme myslely že by se dala nahradit touto http://www.akva-exo.cz/detail/teraristika/osvetleni /zarovky/hagen/219/ .
Bylo by to možné ? po návém roce bych šla koupit tu kterou jsme požívali než mi praskla.
Změna kategorie, původně: Začínáme (GG)

Srovnatelné jsou, ale zrovna tak jsou srovnatelný s jakoukoli obyčejnou bodovkou normálně z elektra :) To, že na obal natisknou chamíka a vedle napíšou cosi o vhodnosti pro plazy nic neznamená. Je to zas jen tahání peněz z lidí. Navíc bych řekl, že i životnost těhle repti-žárovek je mnohem menší než klasickejch.

No já nevím, vitamíny dostávají v docela vysoké míře, až se někdy bojím, že to je moc a uvažuji nad tím. Docela mne to zarazilo, že se mi to stalo, i přes veškeré snahy, ale asi k tomu má nějaké propozice, jelikož třeba samice jsou v pořádku! Pěkný večer ;-)

Ono ta výdržnost např. trubicovek je kus od kusu, některá ti vydrží makat půl roku, některá může s odřenejma ušima fungovat i rok (vycházím z uvguide) - ale o dostatečným přísunu D3 bych trochu pochyboval (spíš hodně, než trochu :-D). Určitě ale hodně moc záleží na druhu ještěra. ;-)

To je jasný :-D spálíš je. Já na to AD3 určitě vůbec neplivu, akorát mám strach, abych toho nedal prostě moc - jsem totiž výbornej počtář a miluju jednotky jako jsou MJ (mimochodem toho magora co to vymyslel bych chtěl potkat v noci v temné uličce :))) - ale to je můj problém, určitě s tebou v tomhle souhlasím.

PS:

výbojku nebo T-rexku

- Trexka je taky výbojka (vysokotlaká), ale to ber jako přátelské rejpnutí, beztak ses jen přepsal :-p

Jednoduchá vyzkoušená rada.12 kapek Combinalu do 1,5 litrů vody.Nic tím nezkazíš.Jen nevim jak ty to budeš dělat u tvěch halamů,velikejch.Já v pátek vyndám misky s vodou a v neděli je naplnim tím elixírkem.Porosim celé terário.Ještěrky se napijou a je to.Dělám to jednou měsíčně,aby toho nebylo moc.
V těch velkých lampach se moc neorientuji,tak sem se splet.Já používám jen bodovky do 60W.;-)

Tak není nad přesné dávkování:-D, právě u lega je to snadný 1 kapička (zhruba dvacetina ml) měsíčně je akorát pro takovýho 2 kilovýho halamu;-), ale nadávkovat to těm párgramovým ještěřicím, to je to správný počítání, nevím jak jsi došel Meldo k těm 12 kapkám do litru a půl, řekl bych takhle z hlavy, že to je skoro až málo, ale jestli se napijou hodně (řekněme takových 20-30 kapek), tak by to mohlo i stačit (Počítám, že 1 ml = 15-20 kapek). Aspoň teda pro ty prcky, timonům bych klidně několikrát násobil, i když k těm už by 100 W T-rexka šla;-).

Tak tou T-rexkou bych je pěkně propek.Mám malý terárko na takovou lampu.To dávkování sem vyčet v jetnom čísle AT.Nevim ve kterým to bylo,ale popisoval tam člověk,že měl problémy s líhnutím podarcisek.No a potom uváděl to dávkováni,při kterym se mládata bez problémů líhla.Tak píšu,že je to odskoušené a mě se to zatim nijak nevymstilo.;-)

Jasně, pro lega se to dávkuje poměrně snadno, i když - někde je psáno cca 400 MJ/kg týdně (cca 1500MJ měsíčně), amíci píšou 100MJ/kg týdně(cca 400MJ měsíčně), v jedné knize, kterou psalo několik vetů a badatelů píšou, že se to vůbec určit nedá :))... - ohledně leguánů zelených teda. Tak už bych chtěl jednou zjistit, jak to teda skutečně je. Takže já dávám témeř poloviční dávky (400mj/kg měsíčně, podle amíků) s tím, že něco si vezmou z těch trubicovek (výbojky ještě nemám) a něco jim dávám v práškovým mulťáku.

Jo ještě jsem chtěl říct, že např. u leguánů, kteří měli "dostatek" dietárního D3 a nebyli vystaveni UVB záření se nedostatek vit. D3 stejně projevil a že bez UVB jsou schopni ten dietární D3 vštřebat jen ve velkých dávkách - mám to vyčtený z knížek, který jsou 2006 a novější a nejsou to žádný brožury, tak chápete jak mě to pak šrotuje v hlavě - proto je pro mě (pro mý leguány) jediný rozumný řešení ty výbojky. :)), jenže já jich potřebuju 9 jen pro vlastní leguány a jednou za rok/rok a půl obměnit :-D, takže šetřím.

tak to hochu nemáš pravdu, pracuji ve zverimexu již několk let a opravdu to není stejné jako žárovka z elektra.takže přestaň tady šířit takové kraviny. a zrovna u chameleona je to dosti důležíté mít správné osvětlení. hmmmmmmmmm.........pokud je zajištěné teplo jinak tak je potřeba hlavně žárovku s uva i uvb a to je ta na kterou je tam odkaz jako první....

To olca zverimex: mno pokud se bavite o zarovkach typu sun glo tak jsou srovnatelne s klasickyma bodovka ( co se tyce vykonu, cena je daleko vyssi) je to jen obyc reklamni trik, spocivajici v otisknuti nejakeho terarijniho zvirete na obal zarovky...Nezlob se na mne, ale pokud ses si tim tak jista, tak se jiste zajimas o teraristiku intenzivne jako my a tudiz sledujes i probihajici mereni ruznych zarovek, zarivek, vybojek atd...A kdyz to sledujes, proc se potom ptas na takove veci jako co nachystat chamici na snusku a jak inkubovat vajicka?
IMHO: zkusenosti vetsiny z nas jsou se zverimexama bohuzel zaporne, lide co tam delaji maji vetsinou pocit, ze tim, ze delaji ve zverexu maji patent na rozum ohledne terarijnich zvirat a pak vznikaji vyplody typu: " jooo, dve mimina guttat muzete dat k sobe jen kdyz jsou ze stejneho vrhu"....Nebo co jen ja jsem videl rachytickych chamiku ve zverimexech jen proto, ze meli tyhle NAPRD zarovky a zamestnanci zverexu ani nevedeli, ze kdyz uz nemam odpovidajici svetelne podminky s UVb tak to aspon nahradim vitaminama..Nestaci cpat shity typu reptivite, na kterem nejeden chovatel odvaril cely snusky chamiku, ale je to potreba dotovat vit AD3
jsem se zas nas....al
Chovu zdar

100pro souhlas :-D aneb "slunce se otáčí kolem země", pravil prodavač ve zverimexu ;-)
Jen by mě zajímalo, v čem je ta žárovka tak "speciální" :)) nebo co z ní dělá kvalitní osvětlení...prosil bych vysvětlení.BTW: zatím jsem viděl tak 2-3 zverexy (z asi 1000 ve kterých jsem byl), kde měli OK podmínky pro kalyptráta. Tím nenarážím na tebe, pouze má osobní statistika ;-)

je mi líto, ale nerozuměli jsme si.Já jsem měla na mysli žárovku reptile glo s 10.0 uvb. v prvním odkazu jsem psala, že pokud je v teráriu jiný zdroj tepla tak jé tato žárovka hlavní, žárovky jako sun glo, heat glo atd splňují stejnou funkci, jako klascká žárovka a to tepelnou. Takže jestli mi někdo nerozuměl, tak si ty příspěvky přečtěte znovu, opravdu bych byla nerada,kdyby tady vznikly nějaké rozpory. Jo a s těma zverimexama máte pravdu,ale určitě bych nás neházela do jednoho pytle. mějte se .....

jo a odpověď na otázku proč jsem se ptala jak odchovat chamíky, je jednoduchá, zbírám zkušenosti, nikdo neví všechno, celej život se učíš, ať chceš nebo ne. Teď už vím jaké podmínky a budu to moct poradit jiným a nebo tu použít v praxi, ale jestli to někomu dělá problémy, tak se omlouvám, ale myslela jsem že je to teraporadna....kdybych to věděla tak se na to neptám..děkuji

Ahoj Olco, tak abych ti odpovedl, nikomu nedela problem Ti poradit, ci nejak jinak odpovedet, jen mne zarazilo, ze v jednom vlakne se ptas na zakladni otazku kladeni a inkubace vajec a v druhem vlakne, bych rekl az arogantne, napises

tak to hochu nemáš pravdu, pracuji ve zverimexu již několk let a opravdu to není stejné jako žárovka z elektra.takže přestaň tady šířit takové kraviny.

To mi bylo trosku proti srsti:puff:

Olco, ale tady byla už od začátku řeč a "topné" žárovce, zdroj UVB tu nikdo nenapadal, to přirovnání k žárovce z elektra bylo tedy na místě. Chápu, že nemáš čas to pročítat, když jsi v práci a vznikají tak nedorozumění, ale v tomhle případě za to můžeš tak trošku ty - tím tě ale určitě nenapadám ;-), ale formulace "tak to hochu nemáš pravdu" je trošku nadzvedávací :-p

ok chlapi ještě jednou se omlouvám....:-pjsem ráda že se schodnem alespoň na jednom a to na té žárovce s uvb...a proč je"hochu tak špatné oslovení???""""no to je jedno..jo a jinak...chamice stále hrabe a neklade...jsem nervní už teď tak jsem zvědavá jak vydržím těch 200dní než se vylíhnou...:-|

zdravim, tak pro chama ma ze vsech svetel vyznam pouze jedina a to : http://www.akva-exo.cz/detail/teraristika/osvetleni /zarovky/hagen/2189/
kazdopadne nema smysl ji za ty prachy kupovat, je zbytecne predrazena.Radeji si kup zarivkove trubice ktere emituji daleko lepsi spektrum svetla i pomer uva uvb...uznavam, ze klasicka objimka je sikovnejsi, ale co by clovek pro tu havet neudelal.
taky ti muzu doporucit zarivky odfirmy narva- www.narva.cz musis si to tam najit. tak hodne stesti
btw barevne schemata chamiku i s vysvetlenim najdes na www.sanchez.wz.cz