Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem větrací otvory a udržení vlhkosti

Zdravím, mám už dlouhotrvající problém a to: udržení vlhkosti v terárku. Terárko mám: 110x55x55 a větrání ve stopě 100x15 a potom čtvereček na boku dole 10*10 (všechno je to v cm). Myslím že toho větrání tam mám až moc, ale nevím jak moc ho mám zmenšit (abych to zase nepřehnal). Do terárka jeden večer vystříkám asi tak půl litru vody a na druhý den je vlhkost 50% :-/.
PS: substrát je rašelina.

To větrání není zas tak velké, ale samozřejmě v bytě je suchý vzduch, tak to chce hodně rosit, hlavně teda v období dešťů, to bych tam dal velkou nízkou misku s vodou nebo vlhkým rašeliníkem a ze spoda slaboučký topný kablík a uvidíš, jak to půjde nahoru. Teď v zimě bych se tak nízké vlhkosti mimo svlékání nebál, regiusky mají "doma" období sucha. Dal bych jim tam jen nějaký velký trouchnivý vykotlaný kmen, kam si zalezou a kde bude trochu vlhčeji a jinak bych to nechal, tak jak to máš.

Tak ..... pořád jsem dumal nad tou vlhkostí. Nedalo mě to a dal jsem do terárka (položil na větěv asi 15 cm od substrátu) meteo stanici, která má v sobě čidlo vlhkosti. Nechal jsem ji tam půl dne a nestačil jsem se divit. Naměřila 68% vlhkosti, přitom ten vlhkoměr co tam mám (klasický analogový EXO TERRA) ukazuje 47%. Takže chyba byla ve vlhkoměru :-/.