Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kam s cvrčkem?

Zdravím přátele, mám takový dotaz jak skladujete cvrčky, já nevím jak vy, ale mne často v krabičce začnou smrdět a krabička plesnivět a pak agama ani nemá o takové cvrčky zájem a já ji je nehodlám ani dávat. Používám i šváby, ale Míša přeci jenom inklinuje raději ke cvrčkům. Vytáhl jsem si dneska z půdy menší terárko, tak je tam hodlám živit, copak asi použít za podestýlku? Složky od vajec, miska s vodou či potravou - to vím, ale nejsem si jistý s ostatním. Stačí mi jen, aby tam přežili a neplesnivěli. Díky moc za vaše zkušenosti...hezký den...ahojky :))

Cvrčci hlavně potřebují sucho, jinak rychle hynou a plesniví. Stačí jim dát proložky od vajec, pár psích granulí a na příjem vody něco zeleného, např. list čínského zelí (denně měnit). Pro pouhé uchování stačí pokojové teploty, ale lepší je pro dostatečné prosychání jejich trusu a zbytků potravy dát pod terárko slabší topný kablík nebo celé terárko postavit na jiné topící terárium. Já jsem na přechovávání cvrčků vždy používal obyčejný hladký plastový kýbl nebo plastový faunabox a bez problémů tam vydrželi několik týdnů. Je ale třeba udržovat sucho a vyndavat zbytky zeleniny nebo mrtvé cvrčky.