Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vchod do domečku ve výběhu - otevírání

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jak máte řešený vchod do venkovních boudiček ve výběhu u suchozemských želv. Je na to dost brzo, ale už začínám přemýšlet o stavbě, teda už to mám vymyšlené, jen ten vchod. Asi by se měl na noc zavírat, aby tam nevlezli nějací "noční žrouti", ale mám problém, že prostě nemůžu zaručit, že budu každý den stát ráno někdy v šest u výběhu a otvírat, prostě někdy vstávám později nebo zase moc brzy, nikomu z rodiny to také svěřit nemůžu a na osobního želvího sluhu nemám :-( - nemáte nějak vymyšlené nějaké "samootevírání"? Na nějaký stroječek :-) nebo tak... No, zní to asi dost vtipně, ale fakt by mě to zajímalo, jak by se to dalo automaticky otevírat (otevření záklopky,...), i bych do toho nějaký ten peníz vrazila, kdyby to šlo. Nebo to už jsem někde ve sci-fi?

Automaticky to prakticky snadno řešit nejde, protože je vždy riziko, že zrovna v otvoru dvířek bude uvelebená želva a skřípne ji to tam. Muselo by to být na hodiny v součinnosti s nějakou fotobuňkou jako zavírání vrat, aby se nezavřela, když je mezi "futry" želva. A vlastně by byl zas další problém, že želva prostě nemusí zalézt včas a pak by se tam nedostala. Nevím o nikom, kdo by měl nějaké zavírání ať automatické nebo mechanické. Prostě želvy pendlují dle libosti tam a sem, maximálně tam může být pověšený nějaký hadr, aby tam nefoukalo. Proti predátorům je jednoduší výběh pro želvy přetáhnout pletivem, ale velké želvě nic moc nehrozí, spíš mláďatům. A tu nejhorší škodnou - člověka - dvířka nezastaví.