Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Morelia viridis - zácpa

dzravim kolegove, takze virina ktera se tak krasne spravila dostala docela slusnou zacpu...Uz ji mam v lavoru teple vody, tak aby mela ponoreny "zadek" ale chci se zeptat, jestli muzu udelat jeste neco jineho..
Diky za rady

Zácpa - had dlouho nevylučuje, v zadní části těla se hromadí exkrementy (boule). Prý může být důvod nehybnost zvířete (nejlépe v teplém, suchém prostředí - nejlépe třeba topný kámen), kdy se fekalie mohou vysušovat a posun exkrementu se zastaví). Nemohu potvrdit, ani vyvrátit, ovšem u nás tím trpěl hroznýš, který byl hodně málo aktivní a topnej kámen byl jeho oblíbeným místem. Pokud nepomůže koupel v teplé vodě, pomáhá prý malé množství minerálního oleje vpraveného sondou, případně vpíchnuté do potravy. Píše se 1ml/kg hmotnosti. Pokud ani to nepomáhá, tak se fekolit odstraňuje chirurgicky. Opět nemohu potvrdit, ani vyvrátit. Cituji pouze z literatury. ;-)

Ahojda, tak redsnake odešel do práce, takže koupání a tak je na mně... Red ji asi od 15hod. odmočoval a masíroval, pak byla naložená v lavoru, a teď jsem ji asi půl hodiny nechala plavat ve vodě... Nic nepomáhá. Mám pocit, že se ta "kulička před zadečkem" vůbec nemění, je pořád stejně tvrdá a vypadá pořád stejně hrozivě :-( Něco jako vytláčení asi nepřipadá v úvahu, že?
Díky všem

Hroznýše jsme nechávali i déle, než půl hodiny. Klidně nech i hodinu, jen připouštěj teplou vodu,ať nevychladne. už jsem to psal redsnakeovi. Píše se i opakování několik dní za sebou. Popřípadě pak ten minerální olej. Chce to trpělivost. Každopádně my to tak tvrdé, jak popisoval, neměli. Tak přeju zdárný výsledek. ;-)

Jj, ještě ji tam dám, jen je v koupelně zimka a mě není dobře, tak jsem si šla na chvíli odpočinout.. Udělám si čajík a jdu na to znova.. No mám z toho celkem strach, má to už pár dní, všimla jsem si toho už dřív, ale pak se trošku vykadila, tak jsem si myslela, že prostě bude kadit na několikrát, tak jsem to nechala tak, a když asi dva tři dny nic, tak jsem to řekla redovi, no a ten se zhrozil... Příště hlásím vše okamžitě-slibuju :-(
Mysliš, že by to ten minerální olej rozpustil?

Já měla tyhle potíže u malinký guttky. O jejím onemocnění si můžeš přečíst ve vláknech "paralitické onemocnění albino guttat" a "násilné krmení". Taky bych doporučila jí koupat ve vaně s vlažnou vodou, vlnivý pohyby podpořej peristaltiku. Já jsem pozdějc, když to už nezabíralo a had byl moc nemocnej exkrementy vymasírovávala. Jestli je to větší had a tušíš, kde mu končí žaludek, nechala bych si podržet hlavu a šetrným tlakem prsty masírovala směrem od žaludku ke kloace. Boule jsem se snažila prsty opatrně rozmasírovat. Pomáhalo mi taky do hada nacpat stříkačkou úměrné množství vody jaké obvykle pil, protože jsem ho podezřívala, že je dehydrovaný (byl nemocný a z domečku nevylejzal). Stolice se pak zředila močí, což pomáhalo. Držím palec. Kdyby se dál nedařilo, můžu dát telefon na homeopata přes zvířata z Českých Budějovic, na dálku jsme zácpu léčili úspěšně homeopatiky. Stálo to směšný peníze, který se mu posílaly na účet a všechno to bylo o důvěře. Šlo mu volat ve dne v noci kdykoli.

Rozhodně bych se nesnažil bouli rozmasírovávat na menší kusy, je-li to tvrdé mohlo by dojít k poškození střev i jiných orgánů, nemůžeš přeci něco tak tvrdého rozmačkávat přes břišní stěnu, vnitřní orgány i stěnu střeva. Maximálně bych se pokusil celý ten kus opatrně tlačit směrem ke kloace a vytlačit ven. Určitě by bylo vhodné přes kloaku sondou cestu trusu zvlhčit vlažnou vodou nebo i jedlým olejem, každopádně i tak hrozí nebezpečí, že tvrdý trus poškrábe při vytlačování sliznici kloaky, ovšem je to přijatelné riziko, protože zkušenosti s operací nemám příliš dobré, většinou se po operaci podobná věc stejně opakovala a bylo nutné operovat znovu. Věřím, že díky pružnosti kloaky je lépe vytlačit mechanicky trus než hada operovat. Na homeopatika na dálku (no ani na blízko) bych moc nevěřil, ale je to také způsob, jak si nějaké peníze na důvěřivých lidech vydělat.

Uf, tys mi zas dal. ;-) Kdepak, vubec nemyslim neco rozmackavat, to by nebylo spravne pochopeno jemny rozmasirovavani. Kazdej prece po chvili pozna, jestli se to dari trochu uvolnit nebo boule zustava tvrda a nema cenu pokracovat dal. Taky bych ale spolehala vic na to vymasirovavani ke kloace a ven. Jinak ja homeopatikum taky neverila a popravde dodneska neverim, ale na druhy strane musim uznat, ze kdyz mi nesly dva dny vymasirovat tvrdy boule a zatuhlej obsah strev z my guttky, po podani homeopatik to zgelovatelo a vyslo bez problemu. Hadovi se ulevilo, razem na tom byl lip, i docela ozil. Lec chapu, ze mi asi zas nebudes verit.:-( Nekdo jinej mozna jo.

Mamka ma homeopatii jako konicek.JE TO MOC ZAJIMAVE A MYSLIM SI ZE BY TO HADIKOVY URCITE MOHLO POMOCI.hlavne ty leky,ktere ti nejaky homeopat poradi hadovy podat se daji koupit v lekarne a myslim si dneska te 100 kc nezabije.Ja tomu verim jelikoz uz mi nekolikrat zabrali sami...Je to normalni obro uznavany samotonou EU.Zeptam se doma jestli na to jsou nejake urcite homeopatika.No a jinak homeopatika(nektere) se delaji i z hadich jedu...

Pokud si o tom neco prectete tak zjistite vice eci.jde o to ze presne to co tady rikate se pise vsude kde se jim homeopatika nelibi je to typicka obrana.Ta filozofie tech leku je takova ze kazda latka ma pamet.I voda a pokud voda byla s nejakou latkou tak se v ni ta informace obtiskne.Takze jakoby ta stopa uz tam zustane.Otazka spise zni pokud prodavas lek za par korun a velke spolecnosti za tisicce(stat dotuje leky) tak umi ucine zabranit sireni...Je to slozitejsi vse kolem toho..:i: ale klidne se ptej

;-)to mas pravdu nemuzes umet vse.Pokud to nevyzkousis tak nevis.Myslis ze jde vzdy o kvantitu?Verim tomu ze by mu to pomohlo.Eu uznava tohle to "lekarstvi" pokud si vsimnete tak uz dneska nemala cast doktoru jsou zaroven homeopaty.Kazdy ma svuj nazor to je jasne.A jak dojdou k te pricine.Funguje to asi tak ze prijdes sednes si a okolo pul hodiny o sobe mluvis.vetsinou mas problem tak mluvis o nem.Pak se te zeptaji na rodinu,zajmy atd... a tim jaky ten clovek je tak takovy se poda lek a to je vsechno hodne hrube receno.U kzdeho toho leku je mnoho "priznaku"a cim vice jich je tim je to vhodnejsi...Neda se to popsat presne jde o to mit tu zkusenost....A v psychice ta hreje roli u kazdeho leku a pochybuju ze by se to dostalo tak daleko kdyby to nemelo zadny ucinek a nebo by to zaviselo na vire v ten lek.

Me v noci had budil při zácpě prděním a děsil stahy těla když se snažil to vyloučit. Jen jsme se objevili na kontrole na veterině, tak se hadička začala kroutit jak se jí pan doktor nelíbil a podělala jim celej stůl. K tomu si tak krásně prdla, že si mě tam určitě pamatujou :-D

A jsi si jisty, ze jde opravdu o zacpu? Nemuze jit o nejaky novotvar v tlustem streve, ktery vytvari zdani, ze jde o obsah streva? Pokud to nejde jemne vymasirovat, koupel nepomaha a utvar se nepohne ani po opatrnem vpraveni jedleho oleje do kloaky, zacala bych uvazovat o tomto problemu. Vysetreni u veterinare by urcite nebylo na skodu, rentgen nebo endoskop by mel rict, o co se presne jedna.

teda pokud by jsi se rozhodl podat ty homeopatika tak jsou dve alternativy....bud ta co tady uvedla kolegine magnesia muriatica--pokud je hadik podrazdeny tak je to ten pravy lek...A pak je take mozne podat opium(nazev leku)--to ale pokud to je zpusobeno infekci...jinak ten prvni lek 2 kulicky jeden krat denne .Myslim si ze to stoji za zkousku ne?Pokud napise poradim...:-D:-D

Zdravim, no koukam, se to tady zajimave zvrhlo....
Hadice vypada porad stejne, mozna to trosku povolilo.
TO haš: mno krajta je vztekla, ale nebude to tim, ze to proste maji v povaze?Jsem rad, ze se snazis, ocenuji to,ale neverim na to.
To melda: Mno krajtu jsme neuzdravili z cestovani vlakem:)Ta krajta byla 6 mesicu nasilne krmeni aniz by dostala sanci sama zrat, navic byla silne dehydratovana a to ne kratkodobe, takze vlaku bych to nepripisoval...
JInak zitra jedem asi na veterinu, kazdopadne doufam, ze ten veterinar nenadela vic skody nez uzitku..
Diky vsem za podporu

imho co pouzivate jako desinfekcni pripravek pro tera zvirata pri koznim poraneni?aby se desinfikovala ranka...PRo lidi existuje pripravek kteremu se rika obvaz v prasku, neco podobneho bych rad znal i pro tera. Myslite, ze je mozne ranu desinfikovat popripade zamezit pristupu ruznych bordylku do rany zelenkou?Takova ta zelena vodicka.)