Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vitaminy

mam hroznyse kralovskeho ma priblizne metr. Rad bych se vas zeptal jestli se daj koupit potkani s vitaminy pro zdravou vyzivu hada predem diky za radu

Pokud je chov hlodavců veden opravdu profesionálně a zvířata dostávají kvalitní vyváženou potravu bohatou na vitamíny a minerální látky, není třeba hady krmené těmito hlodavci nějakými přídavnými preparáty zatěžovat. Všechny potřebné látky ke svému zdárnému vývoji dostanou v potravě. Otázkou však je, jak zjistit čím jsou potkani které zkrmuješ krmeni, většinou ani není možné určit z jakého zdroje pocházejí. Pokud vyrůstají jen na tvrdém chlebu nebo piškotách, jejich nutriční hodnota bude velice nízká a ani hadům to mnoho nedá.... V těchto případech je dobré jednou za čas svým hadům nějakým vitamíno-minerálním přípravkem přilepšit, na trhu je jich dostatek :-)