Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nové zákony ?

Tak přátelé, něco se na nás chystá:

kirchner.atlasweb.cz

Jo a nedávno tady bylo nějaké dohadování, ohledně toho, zda je možné darovat a. dumerili. Tak dosud to možné bylo (je třeba mít PLATNOU darovací smlouvu) a dle zákonů na výše uvedéné stránce, to bude možné i pak. Alespoň tak jsem to z výkladu zákona pochopil ...

Abych dodal. Zkoušeli jsme přes našeho úředníka zajistit výjimky na základě darovací smlouvy. Zpočátku bylo poznat, že se s takovou situací doposud neshledal, ale vypadalo to, že by tomu byl přístupný. (třeba do doby, než by se poradil se stejnými orgány MŽP, jako my tehdá) Ono je to hodně o lidech. Jiné je kontaktovat takovéhoto příjemného úředníka, který je přístupný kladně vyřizovat a jiné je zase kontaktovat nějakého zapšklého ouřadu, který spíš přemýšlí, jak to nejde, místo jak by to mohlo jít a dává přednost represím. ;-) (tím nemyslím ty úředníky z MŽP se kterými jsme jednali, ti byli taky vstřícní, jen jejich výklad zákona nebyl pozitivní) :-)

halapremek: výjimka nezáleží na způsobu získání (darování nebo prodej/nákup aj.), resp. pokud zvíře výjimku ze zákazu obchodní činnosti dostat nemůže, tak může sice změnit majitele, tedy být darováno, ale výjimku pak stejně nedostane. Pokud je darováno zvíře, které na výjimku nárok má (známý legální původ, odchov F2 generace a více aj.), tak by ji dostat mělo. Toť můj výklad po diskuzy s odborníky v oboru. Samozřejmě po novele se to asi změní a darovat nebude zřejmě možno. Nicméně zatím to s CITES A zvířaty lze.

Asi tak nějak mně to bylo řečeno na Krajském úřadě také. Pokud zvíře (mládě) nárok na vyjímku má a prokážu původ rodičů, tak i na mládě mně vyjímku udělí. A pokud mi ji udělí a budu to mít černé na bílém (žlutém), tak mě to stačí.

Darovací listina může být formálně v pořádku, ale původ zvíře má už u původního majitele a stejný původ má i po darování někomu jinému, tedy pokud u předchozího majitele byl v registračním listu původ "U" - neznámý, tak nedostane výjimku ani kdybys ho přetrhl vejpůl.;-)