Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čolci, mloci, nemoci

Jaké máte zkušenosti s léčením infekčních kožních nemocí (bakterie, plísně) u ocasatých obojživelníků? Podle literatury je šance na léčení téměř nulová. Jaké lze použít dezinfekční prostředky a léčiva na tyto živočichy?

Dobrý den
chtel bych se zeptat zda někdo nevíte co může být za problém s Axolotem. Máme doma pár a jeden z nich je to cca 5 dní ležel u hladiny s nafouknutým bříškem naboku.Je to pravděpodobně nějaká vzduchová bublina, jelikož občas krkne a odfoukne se, ale pri dalším nádechu je opět nafouknuty.Taktéž, když se vezme do ruky tak z něho vzduch vyběhne, chvilku plave a pak se opet nafoukne.Dle nějakých rad jsem ho dal do chladné vody, ale myslím že to moc nepomáha.Nemáte někdo zkušenost s tímto problémem. Je možné že by to byl problém zažívaní,nebo nějaké vnitřní zranění?

Díky