Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Tepelný zdroj

Zdárek, mám takovej dotázek. Máme menší koutek pro leguány, něco jako menší venkovní výběh, aby furt nesmrděli v terárkách a taky se mohli koukat z okna. Můj problém je ten, že mi ho nic dost nevyhřeje (zkoušel jsem až do 120W Infra), hlavně né dost velkou plochu. Legošům se tam hrozně líbí, ale požadovaných teplot docílím jen na menší ploše - tak jsem přemýšlel o Ultravitaluxce 300W, ale ta se zdá taky vyhřeje moc malou plochu, pak jsem viděl v Zoo i jinde takový velký halogenový reflektory - nemáte s tím někdo zkušenost? žere to hodně? hřeje to hodně? někde jsem četl, že halogenový výbojky produkují dokonce UV (ale asi to byly metal-halogenidový), ale tohle asi nebude ten případ ;-)Tak díky za názory a potažmo rady.

PS: tady je ten koutek : http://www.reptile.cz/index.php?option=com_datsogal lery&Itemid=82&func=detail&catid=31&id=359
Velikost je 130x120cm - jeste nedodelanej a tech polstaru si nevsimejte :-D

upraveno...Mike

No jo, to ja prave nechci :-), jak je to uzavreny, tak se tam uz tem zviratum nelibi, maji radi otevrenej prostor - v mistnosti je stabilne 21 stupnu, takze o prochladnuti mit strach nemusim, teda pokud nelezi hodinu na podlaze. Jde mi jen o lokalni ohrev na vetsi plose, nemusi to byt nutne po cele delce toho koutku, ale aspon vic nez zarovkou...at uz bodovou, infra apod. ;-)
Vypada to, ze budu prolizat vsechny elektra :.(

Pepé : jo diky, taky jsem na to koukal, ale maj to nesmyslně předražený - něco takovýho se prodává i pro kuřata do drůbežáren, dá se to sehnat téměř za polovic - ale díky
Melda: čeče to jsme měli v paneláku, akorát to hrozně žralo, já vím, že si moc vymýšlim, ale chtěl bych aby to produkovalo i nějaký světlo, teď jak je celej den zakaboňený je v tom pokoji dost tma. Možná pak něco takovýho co posílal Pepé splašim a prdnu tam ze dvě kuchyňský zářivky. Ale chudák peněženka...vďaka

Co použít normální halogeny, dělají se v různých watážích a i při nižším příkonu produkují a) hodně světla a b) i dost tepla. Když tam pověsíš dva 100 - 150 W a půl až třičtvrtě metru pod ně dáš silnou větev, tak by to mohlo být přiměřeně drahé a výkonné řešení. Halogeny topí poměrně daleko a šajnujou poměrně silně, takže by legouš mohl být spokojený.

Taky mě to už napadlo, ale když si vemu, že u některých legů mám 100W bodovky a když se do ní někdy juknu tak pak čtvrt hodiny vidím tmu...oni se do teho lega zas tak nekoukaj :-), když sem ty halogeny viděl svítit, tak mi přišlo, že to zas tak hrozný není - no každopádně to stojí cca stovku, taže i kdybych tím měl svítit sarančatům, tak asi prubnu :))