Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem krunýř želvy řecké

Ahoj, rád bych se zeptal, jestli někdo náhodou nemá zkušenosti s krunýřem želvy řecké (T. greaca). Mám asi 10letou samici a už asi 3 roky má trochu "vadné" poslední dva páry štítků na plastronu na osasní straně těla. Celá tato část se při tlaku lehce prohýbá - narozdíl od přední části u hlavy - ta je pevná- a ten úplně poslední pár na plastronu pod ocasem - ty dva ani mezi sebou nejsou napevno srostlé, je mezi nima určitá vůle. Zbytek krunýře je normálně pevný a zdá se, že ani toto postižení želvě nevadí. Veterinář říkal, že to je"kolagení vazivo, to by mělo srůst", ale přestože dostává vitamíny a každé léto je ve venkovním výběhu na slunci, nelepší se to. Neví někdo náhodou co s tím? Či je to snad normální?
Díky za odpověď.

To je ale u Testud úplně normální a přirozené. Stehenní a anální štítky tvoří čtveřici štítků relativně volně napojenou vazy na zbytek plastronu. Je to patrné zvláště u dospělých samic grék a marginát. Takže nepočítejte s tím, že by to srostlo ale stářím se to naopak zvýrazňuje.

Už mi to dlouho vrtalo hlavou a děkuju za vysvětlení. Mám jen jednu želvu, takže k dispozici nebyl žádný srovnávací materiál, a taky celkový tvar krunýře není ideální (ale docela to jde, žádná superzkřivenina to není, tak jsem si taky říkal, jestli to není tím). Každopádně děkuju za odpověď.