Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem elaphe obsoleta

Ahoj!
Já už doma chovám guttaty a chci jsi eště elaphe obsoletu vim že je to velký kousavý had jen bych ch těl vědět jestli by mu stačilo terárium 85.50.60cm a ňáké důležité věci.
Mockterát děkuji!!

vim že je to velký kousavý had

Ahoj,tak tohle to je nesmysl.Jestli je obsoleta kousavy had,tak chovám doma něco jiného:-D
Hlavně by jsi měl napsat jaká poddruh sháníš.Obsolet je několik.Terárium které uvádíš by pro jednoho hada vklidu stačilo.Jinak chov je stejný jako u guttat.:-)
[http://img178.imageshack.us/img178/8021/gvadrixn9.j pg]
Elaphe obsoleta quadrivittata

Melda má naprostou pravdu. Jsou to velice mírná zvířata. Jestli znáš nějaké kousavé, tak v tom bude jistě něco jiného. Může být třeba nedostatečně krmena a ruce mohou být cítit hlodavcema. Jsou i vyjímky ale u těchto zvířat by to musela být opravdu ta vyjímka a nelze to zevšeobecňovat.

[http://img215.imageshack.us/img215/133/eogalbinbo8. jpg]
[pi14ov4.jpg]
[http://img215.imageshack.us/img215/867/albneoqgu5.j pg]
Jednu tu nebezpečnou bestii mám doma:-/.
Zajímalo by mě jak takový blbiny můžeš říkat.Zbytečně plašíš lidi.Mám doma pět obsolet a nikdy se mi nestalo,že na mě zaůtočili.Podle mě by člověk musel hady hodně otravovat a rušit,aby tě kousli.Mám doma hadů plno a nikdy mě žádný nekousnul,jen tak.Většinou to bylo při krmení a nebo mládata.:))

Ahoj, taky souhlasím s Meldou, Obsoletu taky mám doma a je to zlato... Zaútočila jednou, ale to se přiznám jsem ji mučila na váze, tahala okolo ní metr a zkoumala a fotila ocas... To se jí holce moc nelíbílo... ]:) Ale jinak spíš zdrhá, než aby takhle šíleně vyjížděla jako ta na tom netu... A když už jí držíš v ruce je to kliďas, kterej zkoumá co se okolo něj děje a pak Ti zaleze do kapsy a tam je mu nejlíp... :-) A nádherná teda je!! :-)

I když je pravda, že na tom videu jí dává ruku přímo k "tlamě"... to jsem nikdy nezkoušela a jelikož jsem srab tak to ani zkoušet nebudu, každopádně netušim, jak by reagovala moje Adéla... myslim, že by ale vyjela taky, třeba ne tolik a s takovou verbou, ale myslim, že by se v terárku taky takhle bránila... Venku na ruce už ne... to vim... ale jinak by asi taky vyváděla...

tak tak Meldo přesně takhle sem to udělal u E.c.cenchria...řekl sem že du ke kamošovi a už sem si to valil yutobusem nějak 15km za Brno nebo kolik to je...no pak sem jenom řekl že bez něho nemůžu být a už to bylo...térko sem měl už připravený asi 2 měsíce do předu,ale naši asi čekali že si ho nekoupím nebo co?!tak se semnou asi 2 dny nějak nebavili,ale pak se zas uklidnili ...:-D;-)