Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pareni

AHoj vsem.
Hledal jsem ale nenasel jsem odpoved na svoji otazku tak to zkousim dotazem. mam dve krajty cca rok stare a prestali mi asi pred mesicem zrat.Ja se neznepokojoval , protoze vim jake krajty jsou, ale dneska jsem oddelal ukryt a neveril jsem svym ocim. Kdybych umel tady vlozit foto tak bych to udelal , ale neprisel jsem na to jak , tak jsem se chtel zeptat jestli kdyz nekomu poslu foto na mail, jestli mi nejaky zkuseny chovatel odpovi, jestli se jedna o pareni , at nic nezapinkam. Diky moc za pomoc.... Muj mail je jirik.vanek@centrum.cz Napiste mi tam a ja vam ty fota pposlu. Jeste jednou diky . Jirka

Podle fotek se skutečně jedná o páření, není důvod tomu nevěřit. Ostatně, u hadů nezáleží ani tak na věku samotném, jako spíš na dosažené velikosti... pohlavní dospělosti mohou tedy regiusky ve velikosti okolo 80 cm už klidně dosáhnout. Ovšem otázkou je, jestli jsou i dostatečně pohlavně "vyzrálé". Není vůbec jisté, zda u tak mladých zvířat dojde opravdu k oplodnění, a pokud ano, jestli vejce budou natolik životaschopná aby došlo k bezproblémovému líhnutí. Přece jenom, jestli jim je teprve rok....

Vyzerá to dosť reálne :)).
Samci regiusiek sú naozaj schopní úspešne páriť už pred dosiahnutím 1 roku veku - využívajú to hlavne chovatelia rôznych farebných foriem, ktorým stačí ťahať do dospelosti samice a samce kupovať podstatne neskôr.
Dúfam, že samica na to nebude nijako reagovať, predsa len je to na ňu až moc skoro (myslím, že by mala byť najskôr dostatočne vyzretá - min. čo som zachytil sú 3 roky a 1000g, pričom sa preferuje začať ešte neskôr). Doporučoval by som im zariadiť samostatné terárka, prípadne zohnať dospelú samicu, nech sa samec nenudí :puff: