Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem krajta

mám prozbu.budu se co nevidět stěhovat a mám krajtu tmavou 2,7m dlouhou klidnou,bezproblémovou.Nemohu si ji vzít sebou.Na inzeráty nikdo neodpovídá,nevím co s ní mám dělat

loading...

Zadarmo s terarkem ho vezme plno lidi

Skutečně??? Ono mít doma tmavku není žádná prdel. Nakonec zadavetel si to asi teprve teď uvědomil. Ten člověk se ho evidentně potřebuje zbavit a já si naopak myslim, že není korektní v takovém případě za to chtít peníze. Tady jde v první řadě o to zvíře, aby nijak nestrádalo. Mne je uplně jedno jestli si ho vezmu já a nebo někdo jinej kdo bude schopen se o něj postarat. Vůbec na tom nelpim. Jde mi jen o to aby ten had neskončil špatně jako všechna nechtěná zvířata. Není to tak že bych ho musel mít. Kdybych si ho vzal tak jen stejně na přechodnou dobu, než bych pro něj sehnal stálej domov. Mame hadů dost a v horizontu několika let přírůstky neplánujem ;-)

:-/asi jsem vas rozlobil co?jde o to ze ty predesle prispevky byly jakoby jste si diktovali podminky.Tim ze otevrene napsal ze potrebuje hada nekomu darovat.Je pravda ze s takovym hadikem neni sranda a ja bych do toho nesel.Pokud je ten had v dobrem stavu je slusen aspon za to terarko zaplatit nejakou castku.Rozhodne neni reseni se zbavovat hada nejakou cestou pri ktere by stradal..vypusteni nebo darovani do spatnych rukou.]:(pokud jsem vas teda rozlobil omlouvam se...:puff:prece jenom ma kazdy svuj nazor a ja svuj rozhodne nikomu nevnucuju

Kolar: Ne e, nerozlobil jsi mě. Jen jsem to ujasnil aby nebylo pochyb že mi jde čistě jen o toho hada a ne o nějakej můj prospěch, nebo co. Tmavku máme a ta nam vystačí bohatě :x:.

Jen jsem s takovej případů trochu smutnej. Pořídit si takovýho hada (a jakékoli zvíře vůbec) je závazek na mnoho let a každej by si to před tím než si takového hada pořídí, měl plně uvědomit. To znamená že musí počítat i s tím, že se třeba v budoucnu bude stěhovat. Nechci zadavatele podezřívat z lehkomyslnosti, ale osobně znám spoustu takovejch případů kdy nebohé zvíře skončilo hodně špatně. Třeba loni v zimě hroznýš v Plzni, kterej nějakému " chovateli" přerostl jeho možnosti a on ho vypustil ven na mráz :.(

Asi budu opět za chytráka (což je mi jedno :-)), ale já třeba nad tím zde si pořídit krajtu tmavou uvažoval dva roky, než jsem si byl jist, že toho hada můžu chovat a že o něj bude po celý jeho život dobře postaráno.

To je vše ;-)

BTW: Jako chovatelé jsme si všichni rovni tak co si takhle tykat? ;-)

Pořídit si takovýho hada (a jakékoli zvíře vůbec) je závazek na mnoho let a každej by si to před tím než si takového hada pořídí, měl plně uvědomit. To znamená že musí počítat i s tím, že se třeba v budoucnu bude stěhovat.

máte určitě pravdu že si pořízení jakéhokoli zvířete musí člověk pořádně rozmyslet, ale v tomhle s vámi moc nesouhlasím. Nikdo nemůže vědět do jaké životní sitauce se dostane a jestli pak bude schopný takové zvíře mít.
Ps:jen můj názor nekamenujte mě :-)

Já bych si rozhodně nabídky Para vážila a neodsuzovala ho. Na místě původního majitele bych byla ráda, že je někdo ochoten mi pomoci a zvířátka se ujmout. Je evidentní, že hady zná a že se bude snažit vytvořit mu příjemné podmínky pro život. Jde mu o to chudákovi hadovi pomoci, ať neskončí na ulici a ne získat nového hada. Je to od něj rozumná nabídka. To je můj názor.

To je dobře. Naše tmavka mi stačí. Lozí mi tu po hlavě a když se jí snažím usměrnit, syčí. Už vidím jak na mě syčej dvě. Pomoct se dá, když je někdo narychlo v nouzi, ale těch 5 hadů je pro mě akorát, takže bysme si jí stejně nemohli nechat natrvalo. Jen než bysme v klidu našli dobrýho páníčka, čímž bysme teoreticky původnímu majiteli vytrhli trn z paty. Naštěstí se to vyřešilo samo.