Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomozte začínám

Ahojky lidi,
dostala jsem na narozeniny Leguána zeleného a
tak teď sháním potřebné info o chovu a hlavně podmínkách.
CHtěla jsem se hlavně zeptat na stravu a DOPLŇKY STRAVY ČI
VITAMÍNY, které je potřeba legu podávat? A také zda je
potřebné nějaké očkování nebo odčervení atd.? Vím že jsou to
asi hloupé dotazy, ale tohle krásný zvířátko jsem nikdy neměla
a moje zkušenosti končí u pejska a kočičky. A poslední dotaz
je jak postupovat při jeho ochočování? Byla bych nerada, aby se
mě bál a byl plachý kvůli tomu, že jsem něco na začátku zanedbala
nebo zkazila. Ted má cca 3měsíce, je u mě teprve 3dny a je
dosti bázlivý a plachý.

Děkuju, sama jsem nad tím uvažovala, že těch 0,6m je málo
takže to budeme muset nějak vymyslet, abychom to mohli zvednout
na metr. A ještě jsem se chtěla zeptat jak moc je nutné se nahlásit
na příslušné veterinární správě k chovu? vím že se řadí mezi nebezpečná
zvířata, ale nevím jestli je toto potvrzení o nahlášení opravdu potřeba
a je např. vyžadováno při návštěve veterináře?

Na vet. sprave je potreba legose nahlasit, jinak vam hrozi nejaka pokuta i pres deset tisic. Vzhledem k pripravovanym zakonum by to mohlo bejt jeste mnohokrat horsi. Urcite je lepsi mit tohle v poradku...
V noci by nemela legosum klesnout teplota pod 21-20 stupnu. Pokud mate min. optimalni reseni jsou tzv. keramicke zarice (rika se tou keramicka topna spirala) - prodavaji se i topne panely. Nevyzarujou zadne svetlo, ale hreji docela dost. Staci do vyhledavace napsat "keramicky topny zaric" a hned vite ;-)

Jestli to nebude Tím, že reagujete na víc jak rok staré příspěvky, kdy platila jiná vyhláška 75/1996 Sb., kterou loni v prosinci nahradila vyhláška 411/2008 Sb. Takže ano, dnes již pojem nebezpečné zvíře neexistuje - existují pouze zvířata vyžadující zvláštní péči (kam už opravdu ještěři nad 1m a hadi nad 3m nespadají), nicméně v té době byly informace v předchozích příspěvcích správné. ;-)