Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomozte prosím onemocněl mi Varan

Zdravím všechny chovatele a žádám vás o radu či možnost...Mám asi roční páreček Varanus Niloticus ( Varan Nilský ). Jednou jsem si všiml že samička měla malinko opuchlou nohu a za 3 dny to zmizelo. Už je v pořádku ale asi měsíc na to sameček měl stejný problém. Mám nateklou přední levou nohu a při ohmatání byla celkem tvrdá, hýbal s ní ale s menšími obtížemi. V teríáriu myslím není nic o co by se mohl poranit, jen se mi zdálo že se trošku někde škrábl ale bylo to nepatrné a nebylo to do hloubky. V teráriu mám topný kámen, UvB / Uva žárovky a vodu, terárium čistím pravidelně. Prosím je někdo kdo by mi poradil?
Děkuji Vám

S pozdravem Milan

Hmm, zajimae. Co jsem mel nilaka, tak si myslim, ze by meli mit vcelku odolny organismus, ale to, co popisujete me prijde, jako by to byl lokalni zanet. Taky by to mohla byt disfunkce ledvin, ale to by otekaly vsechny koncetiny, tedy to nehrozi... Netusim. Jak moc velkej maji bazen na vodu?
VH