Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zánět u hortulána

Už poměrně dlouho a stále neúspěšně se potýkám s nemocí u jednoho z hortulánů. Jedná se o dospělou samici. Téměř nepřetržitě má pootevřenou tlamu, při manipulaci "bublá" a sípe a ani na pohled prostě není vůbec v pořádku. Samozřejmě nežere a navíc je podle všeho březí. Přeléčení ATB jsem provedl bez efektu. Po dobu léčení i teď topím i v noci, snížená vlhkost. Nic nepomáhá. Mám jet pro další dávku antibiotik nebo co můžu ještě dělat? Díky za Vaše rady.

čauves,

jak to vlastně dopadlo, u jedné z našich samic jsem při kontrole svleku objevil lehce zduřelou bílou tkáň na levém předním zubu ve spodní dásni. Na veterině jsem byl dneska ale co čert nechtěl, s jiným kusem.
takže velím zvednout teplotu, snížit vlhkost a tlamku vzít ředěnou betadinou? (rychleji píšu než hledám, peroxid bude lepší, betadina má dost jodu). Zub je čistý bez poškození tedy usuzuju že je šance to včas podchytit.