Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem krajta královská

žádám o radu zkušeného teraristu
Máme doma čtyřměsíční krajtu královskou,která odmítá potravu.Důkladně jsem si prostudovala podmínky chovu těchto hadů.Nikde jsem však nenašla jak dlouho může být bez potravy takto staré mládě.Jak zjistit,že je tu skutečně problém a jak postupovat dále?
Nejeví žádné příznaky nemocí,v terárku má předepsané podmínky klima i vybavení. Nabídla jsem jí různé druhy potravy a ani její kůže nejeví známky svlékání.
Předem děkuji za pomoc radka.frolikova@seznam.cz

Nežrala zatím 3 týdny,ale začíná mít trochu vrásčitou a povolenou kůži.Také se začala otírat o různé předměty,ale kůže nejeví známky svlékání.Tak ještě týden počkám a zřejmě dojde na násilné krmení.
Děkuji za odpověd,jsme v chovu hadů začátečníci,tak se zřejmě budeme na diskusním foru budeme vídat častěji.Radka Frolíková

Bože bože, z těchhle příspěvků vždycky fakt zestárnu:x:. A nechápu kdo kdy přišel na to, že Python regius je hadem pro začátečníky :?: Je to snad protože většinou nekouše? Trochu směšný důvod. Přiznám se, že přesně toto jsem čekal hned jak se v létě(nebo ještě dříve) objevily na našem trhu mladé importované regiusky snad od 450kč. A teď to vážení máme :-x
čtěte prosím: http://tera.poradna.net/search/index?text=krajta+kr %C3%A1lovsk%C3%A1&time=1202467368

To je sice fajn rada, všude píšou jak běžná je nežravost těchto hadů,zaměřují se však na dospělé jedince.Ale my máme doma čtyřměsíční mládě,které jsme krmili v týdeních intervalech.Zatím jsem nikde nanarazila na přibližnou dobu půstu u mládat.Přesto jsou tyto stránky mým největším zdrojem informací.Díky

Prosim vás jaký je rozdíl mezi dospělou a malou regiuskou?.Vždy ta nežravost,jak všichni říkate je přeci v každém jedinci geneticky naprogramovaná.Prostě se řídí přírodou.Nedělejte ukvapené závěry a nechte si poradit od chovatelů,kteří tyto hady chovaj.A né jedna paní povídala a nebo ,,já jsem četl".;-)
Já prostě nekrmim 6 měsícu.Sám jim nic nedám,ikdy mi v terárku tancovali.Potom žerou jak protržený.Chce to proste nechat přírodě,ta ví nejlip proč to tak zařídila.Za celou dobu chovu jsem neměl jediný problém se svlíkáním,nebo jinak.:-)