Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nemocný krunýř?

Dobrý den, od léta máme želvu vroubenou, v červenci jí budou 2 roky. Celou dobu se jí dařilo dobře, ale poslední dobou se nám zdá, že má nějaký problém s plastronem. Krmíme ji teď přes zimu pekin. zelím, mrkev, občas nať z ředkvičky. Přes léto pampelišku atd. z louky. Do jídla ji přidáváme Micro Calcium. Koupeme ji obden a do koupele přidáváme 2kapky Turtle vit a 1x za měsíc Combinal AD3. Přikládáme fotky a moc děkujeme za radu, jestli se vám zdá v pořádku nebo máme raději navštívit veta. Díky moc Hanka

Přikládáme ještě další fotky. Myslíte si , že by to mohlo být podestýlkou? Na fotce je, jak to má zařízené v terárku. Půlku má suchou , tam bývá většinu času a druhou půlku mu vlhčíme( ta tm. část, omlouvám se, nemůžu si vzpomenout jak se jmenuje), ale tam chodí minimálně. Svítíme mu 40W žárovkou obyčejnou a na UVB jsme mu pořídili Repti Glo 5,0. Koupili jsme ho ve Zlíně ve Zverimexu, původní majitel je podle papírů z Kroměříže. Když jsme ho koupoli , tak měl 48g a 6 cm, teď má 140g a 11 cm. Předem děkuji za váš názor, jestli je vše OK. 0406625401

Hele já mám malou T. Hermanni a taky se téměř celý den ,,smaží" pod lampičkou a pak tam i usne. Ale vřdycky ji pak jemně předáme do mokrých hoblin,kde zůstane až do té doby,než ji druhý den rozsvítíme, jinak je strašně vysušená. A tak doufáme, že se tam časem naučí chodit sama :)

Ak mozem poradit, vlhcil by som miesto pod ziarovkou. Tiez som mal problem s tym, ze zelvy nechodili do vlhkej chladnejsej casti, teraz vlhcim sice cele terko, ale hlavne pod vybojkou, kde sa aj kazdy den zahrabavaju, lebo je tam teplo od vybojky ale zaroven aj dostatocne vlhko.

naše želvy sami také nechodí do vlhké části ubikace, proto jim vždy večer zhasnu, nechám je usnout a potom je přendám do úplně mokrých hoblin, kde spí úplně celou noc, vylézají potom kolem desáté dopoledne. Koupu 1-2x týdně, ale myslím, že ta několikaminutová koupël příliš nepomůže vysušenému krunýři...asi vážně by to chtělo "naložit" do mokrých hoblin. Co ser týče dřevěných pelet- vím že nám chovatel radil, že nejsou vhodné, neboť se rozpadají, já je s velkou oblibou používám u morčat a činčil, ale želvíkům je nedávám....hodně zdaru!!