Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nemocný krunýř?

Dobrý den, od léta máme želvu vroubenou, v červenci jí budou 2 roky. Celou dobu se jí dařilo dobře, ale poslední dobou se nám zdá, že má nějaký problém s plastronem. Krmíme ji teď přes zimu pekin. zelím, mrkev, občas nať z ředkvičky. Přes léto pampelišku atd. z louky. Do jídla ji přidáváme Micro Calcium. Koupeme ji obden a do koupele přidáváme 2kapky Turtle vit a 1x za měsíc Combinal AD3. Přikládáme fotky a moc děkujeme za radu, jestli se vám zdá v pořádku nebo máme raději navštívit veta. Díky moc Hanka

naše želvy sami také nechodí do vlhké části ubikace, proto jim vždy večer zhasnu, nechám je usnout a potom je přendám do úplně mokrých hoblin, kde spí úplně celou noc, vylézají potom kolem desáté dopoledne. Koupu 1-2x týdně, ale myslím, že ta několikaminutová koupël příliš nepomůže vysušenému krunýři...asi vážně by to chtělo "naložit" do mokrých hoblin. Co ser týče dřevěných pelet- vím že nám chovatel radil, že nejsou vhodné, neboť se rozpadají, já je s velkou oblibou používám u morčat a činčil, ale želvíkům je nedávám....hodně zdaru!!