Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Plochý želví karapax

Dobrý den,
vlastním 2 roky starou želvu vroubenou. Má ale plochý karapax.
Nezimovala jsem ji, světlo má rozsvícené od dopoledne do odpoledne/k večeru, 8 hod. denně. V létě je za slunečného počasí venku, krmím ji bylinami. V zimě je krmena zeleninou a ovocem, senem a usušeným mlíčím. Terárium vlhčím mírně každý večer a místo, kde želva spí vlhčím trochu víc. Co bych měla udělat, aby se to spravilo? Nebo je tento tvar krunýře běžný? Budu vděčná za každou radu.

Podle mě vypadá velmi dobře a vůbec mi plochá nepřipadá. Pěkný karapax bez hrbolů atd. Já myslím, že je v požádku a spousta lidí ji takto odchovat nedokáže. Jinak marginaty mají trochu odlišný tvar krunýře oproti třeba hermankám, ne tak klenutý, takže jestli myslíte to, tak to je zcela normální.