Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak přetrhnout hada:-D

Taky se Vám občas stává že Vám z Vašich miláčku někdy bělají vlasy, teče ledový pot a vře krev v žilách, např. když vyměníte vodu a ten zmetek (obsoleta):-D Vám chce udělat radost ve formě nádherného bobana přímo v misce? Pak ještě jednou a ještě? Jak se říká do třetice všeho dobrého...v tomdle případě zlého:-D:-D dal jsem ji tam znova (tu misku) a začal do toho házet lignáč:-D pak jak jsem tu misku bral tak se ještě tvářil uraženě a málem mě sejmul...štěstí že hrozna je na toto miláček...po něm musím jenom uklízet celé terko jak si jezdí sem a tam:-D:-D

No největší nervy mívám, když vyčistím terárium, dám nové bukové štěpky, štěrk - všechno hezky odděleně a pak se Míša (agama koč.) rozhodne, že si trošku zahrabe a podestýlku promíchá.:-D Také mám rád, když spěchám s krmením - momentálně u mladé samice (krmím ji z peanu) a ona na truc zavírá oči a nejeví zájem :-D a pak cvrček běhá po stole, jůva, to bych pak přetrhl i ještěrku :-D:-D:-D:-D:-D

Na tom přece nic není, že si chce zvíře zařídit habitat po svém. Přeneseš hada do jiného terária, byť měsíc před tím nežral, tak první co bude, bude defekace. Totéž i v případě nového substrátu. Vypucuješ mu skla okenou a hadovy to smrdí, tak si to oparfémuje sám. Prostě to tak je. Nic nepochopitelného ;-)

tak to jáí mám něco podobnýho s pavoukem.... dám misku s vodou...
v případě, že ten den jí, tak do misky pak odloží neztrávenej zbytek jídla = musim vyměnit vodu
v případě, že ten den nejí a jedl někdy před pár dny, tak si do tý misky uleví = musim vyměnit vodu
v případě, že ani dlouho nejedl, ani mu nic nehodim, nahrne mi do misky lignocel = musim vyměnit vodu
v případě, že mu tam dám misku bez vody, tak trucuje a je zalezlej :-)

Jé tak to znám velice dobře-ten můj pavouček dělá téměř to stejné-jen mi skoro při každé návštěvě terárka skáče na ruku-docela se sama divím,že ještě nekousla,ale ona si potvora chce jen hrát]:)Má vždycky "svoje" období-měsíc si chce hrát tak provokuje a pak si mě další měsíc nevšímá...asi proto,že jsem nezareagovala na její hru a vždycky jí vrátím zpět do terárka:-D

JJ, naše krajtička mi kadí v posteli. Mám jí krátce, ale v terárku se zatím vykadila jednou, jinak se jí to vždycky podaří, když si jí vezmu večer u televize do postele. Leze si, pak zaleze pod peřinu a hajá přitulená ke mně. A když chci jít spát a odkryju peřinu, že jí vrátím do terárka, mám tam i nadílku. :-D A hrozňa zas chodí do rohu za misku s vodou. Posledně měl nový substrát, ani jsem to necítila.:?: Až si s přítelem říkáme, že se tam v rohu začíná dělat plíseň... :-x A ony tam bují ve vlhku bílé vlásky nějaké hovnomilné houby.:!:]:)

Teda my máme naše plazivý miláčky celkem v pohodě, vždycky se zodpovědně vykakají tak čtyři dny po jídle a nečuní s tím, zato našeho šarpeje bych občas přetrhla fakt "jak hada".:-D Ráno ho venčím a pak jdeme do sámošky nakoupit, a je úplně jedno kolik hromádek předtím vyrobil. Uvážu ho u sloupu a když tak po deseti minutách přijdu, vždycky je tam hromada a paničko čisti. Včera se fakt překonal a obkakal ten sloup tak, že mi ani pytlík nestačil3-[. A to přitom na procházkách dělá většinou jen jednu hromádku. Fakt nevím jestli to bere jako dárečky na přivítanou pro mě, nebo za trest, že tam musí čekat.

Před týdnem se mi hadice vykadila do svého úkrytu a já to nevěděla. Z úkrytu většinou nevylejzá a po palandách leze jen v létě a já koukám a hadice leží stočená na jedný palandě div nestlítne a čučí na mě. Tak jsem otevřela terárko a ten zápach mě udeřil do xichtu. A když jsem jí v úkrytu uklidila, tak se uráčila vrátit zpět. Prostě úklidová četa pro naši dámu...

Přesně jak píšeš werčo, taky mi občas kadí v domečku a pak tam nechce být a radši leží na poličce. Posledních pár dnů, tam nechtěla být vůbec ikdyž tam bobek nebyl (asi si tam malinko učůrla). Vydrhnul jsem proto celý domeček, vyměnil rašelinu co má v domečku a holahop už si tam zase spokojeně lebedí:puff:

To mý gutky dělaj taky naschvály. Zrovna předtim se pořádně nafutrovaly potkanama a teď jak vylezou z budky, tak se vždycky blíží pohroma ve formě bobáka. Fajn, vyčistim, dojdu za chvíli, je tam další boban. To mi fakt dělaj naschvál, nemůžou se domluvit a vykadit se najednou?