Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaky plazak se vam asi nejvice libi?

Kdyz si clovek prohlidne ty krasne fotky, ktere sem vkladate svych jesteru, hadu a dalsich plazaku, tak by nejradeji chtel vsechny. Myslim, ze by bylo super, napsat sem, jaky druh plazaka se vam libi nejvice, nekteri ho maji treba doma, ale nekterym se libi druh, ktery je velmi vzacny a nelze sehnat. Me se libi velmi mnoho plazaku, ale tenhle jester Cyclura lewisi - leguan modry je jeden z nej. Budu rada, kdyz pripojite i svuj nazor. ;-)

gallery5.htm

Toho by bylo:-D: Vipera monticola, V. latastei, Vipera anatolica, V. u. graeca, V. u. ursinii, V. u. rakosiensis, V. kaznakovi, V. dinniki, V. orlovi, V. aspis hugyi.... Zamenis hohenackeri taurica, Elaphe sauromates, Natrix n. schweizeri, N. n. corsa, Lytorhynchus diadema, Macroprotodon brevis, Platyceps collaris, P. najadum, Dolichophis schmidti, Malpolon moilensis, Coronella girondica, Euprepiophis conspicillatus, "Elaphe" bella, Rhynchophis boulengeri, Liopeltis major, Dasypeltis scabra, D. atra, D. medici, D. inornata, Telescopus dhara, T. fallax, Oxyrhopus sp., Philotamnus sp., Opheodrys aestivus, O. vernalis, Bogertophis rosaliae, Senticolis triaspis, Boiga dendrophila... Eryx johnii, E. jaculus, Gongylophis conicus, Lichanura t. trivirgata, L. t. saslowi, Bolyeria multicarinat (hmm:-/, ten už mi asi vyhynul) Casarea dussumieri, Tropidophis melanurus, Epicrates striatus fosteri, Corallus blombergi, C. cropanii, Botrochilus boa, Aspidites melanocephalus, Python boeleni, P. anchietae .... kašlu na to už mě nebaví psát, chybí mi ještě asi 2000 druhů a to jsem pořád jen u hadů.:-D:-D:-D

Jojo na Ramphiopisy bych uplně zapoměl, no až budu mít víc zkušeností, tak bych je moc chtěl, ale nebude asi hned ;-) Názvy jsou v poho, já znám bohužel víc ty český, tak zjišťuju, že jsem jich už dost viděl (samo na fotkách) - nejhustější je Eryx johnii a pro zajímavost, když jsem hledal Bogertophis rosaliae, tak mi gůgl pod tím názvem vyjel i krásnou fotku Lampropeltis getula :-D
Jinak Boiga dendrophila se mi vždycky taky hafo líbila...ten plazí svět to je prostě nádhera :-D:-D

U nás to bylo vždy na 1. místě obsazeno Chondropythonem. :puff: Corallus caninus taky líbí. Python anchietae bychom taky neodmítali. Ale ono je toho tolik... :-D Každopádně "stromoví zelenáči" byli a jsou pro nás stále nejlíbivější. No a z nohatých jsou to ciliati, Tribolonotus gracilis atd. atd. :puff:

Morelia viridis, Corallus caninus, Python regius mojave, Euprepiophis mandarinus, Zamenis situla, Coelognathus radiatus, Platyceps najadum, Opheodrys aestivus, Atheris hispida...:-DAle kdybych si měl vybrat 3 NEJ tak by to kažopádně byla morelia viridis (konkrétně má aruánská samice:-D), zamenis situla a atheris hispida;-)