Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama

Ahoj,

Mam otazku ohladne AGAMY Bradatej ak ma niekto skusenosti,ked otvara tlamu co to moze byt ci je to u nich normalne.Nieje to nake caste ale vacsinou ked za poriadne nazere.
Dakujem

Zdravím, pokud hezky žere a nemá v dutině ústní žádnou infekci, sám bys poznal, že má puchýřky, tak se asi jedná o obyčejné dýchání spojené s čicháním, v horním patře mají Jacobsonův orgán - pomocný čichový orgán, kterým pomocně rozpoznávají pachy, vzduch do něj vhání přes tlamu. Je to jedna z možností nebo jsou jen po jídle rozvášněné:-D:-D:-D

Hojky, já už o teplotě raději nepíšu, jelikož mne za to už někdo ,,zprdnul", když to byl jen názor, prostě dospěl jsem k tomu, že člověk nemůže vědět, proč v danou chvíli má agama otevřenou tlamu. Dotaz proč má agama otevřenou pusu už mi přijde stupidní, když nemá v dutině ústní žádnou infekci, tak bych to vůbec neřešil :))

Krokodýl má pravdu.Dělají to i ještěrky.Jako pes vyplazuje jazyk,aby se ochladil,tak ještěrky když leží pod žárovkou, mají taky otevřenou tlamku.Rozhodně nečichají,jen se ochlazují.Krom toho jsem ještě neviděl ještěrku,aby běhala s otevřenou tlamou a čichala.To bude nejaký blud.:-/
Leda že by byla nemocná,nachlazená.To potom je jiná;-)