Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem agama-terárko

ahoj chtěla bych se zeptat jestli můžu mít terárko na výšku a ne ná šířku nejdřív sme si chtěli pořídit chamíka ale já sem usoudila že je hodně náchylnej a některý i koušou tak by byla lepší agama vousatá tak jestli by pro dva stačilo terárko 90x75x45 a jestli vůbec nevadí že je vyší než širší prosím napište co si myslíte a víte moc by mi poholl názor od zušených :-) pls..

Hm, tak to je prapodivný rozměr na pogony, ale myslím, že když se vhodně upraví interiér, tak to pro dvě mláďata stačit bude. Do dospělosti ale určitě ne, osobně bych do toho ter. dal něco vhodnějšího a pro pogony udělal např. 100x60x60 (d.š.v.). Tam by mohly vydržet dlouho. Já bych ale zvolil časem rozměr větší a choval ve skupině 1,4-6.

a prosim vás,kolik by měla mít bazének (hloubku a šířku)???prosím to potřebuju taky vědět aby se tam mohla taky koupat.nebo koupat jí budu muset sama a vodu jenom na pití?ale když tak mi řekněte ty rozměry pls.

Pogony nejsou Physignáti- vodní nádrž nebo bazén nepotřebují. Jde o suchomilné agamy žijící na písku a skalách v polopoušti. Řešil bych to odpovídající miskou na napití a případné lehké vykoupání. Jinak mláďata potřebují více rosit(ne moc). Jo a viděl už jsem mladou pogonu utopenou v misce hluboké asi 4cm.

Řekl bych přiměřeně ;-) krmnou dávku musíte odhadnout, nevím jestli je nějaká směrnice, tabulka kolik toho pogona v jakém věku sežere, ale spotřebu mají docela velkou. Chce to dostatek pestré, poprášené potravy, u malých mláďat denně. S vitamíny, o kterých píšete nemám moc zkušenost, já používal Nekton, skořápky a pestrou stravu(různý hmyz, i venku smýkaný, různé zelené, občas holata) vyrostly mi na tom bez UV silné a zdravé agamy..

Malpolon: jestli myslíš NEKTON MSA, tak ten můžu jen doporučit, Nekton Rep jsem nezkoušel, ale všeobecně mám s různejma nektonama jen dobrý zkušenosti - nicméně Reptivite by neměl být na závadu, občas na něj slyším nějakou špínu, ale podle složení je to standartní mulťák. Já bych doporučil to MSAčko. Důležitý je každej den agamám nabízet i zelené, agamy krmené 100pro živočišnou stravou odcházejí podstatně dřív na selhání jater a ledvin. Ovšem né každá agama to zelené žere, proto je důl. je to učit už od mládí. K tomu určitě hmyz, no myslím, že cca 7 kusy přiměřeně velkých cvrků(u mláďat je důl. správná velikost hmyzu) nic nezkazíte, chce to ten hmyz co nejvíc střídat, ostatně to už všechno psal Malpolon