Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem megalomanský terarium (agama límcová)

Zdravím.... už si plánuju nový terarium..... jen se chce zeptat, jak velký terárko by mělo být pro chov agam límcových

možné rozměry jsou tyto:

hloubka: 60-100cm
délka: 2x 100cm (uprostřed bude přepážka, aby se teraria mohla rozpůlit na dvě samostatná
výška: 60-100cm

:-)
no jak tak na to koukám, tak s největšíma rozměrama asi počítat nemůžu, protože bych pak neprošel dveřma :-)
dveře mám sice 80tky, ale musel bych projít i 70tkama...
pro ty, který to taky napadlo... okno mám taky 70cm :-)

no nepředpokládám, že na výšku by jim stačilo 60cm....

takže správný rozměry asi teda budou 60-70x200x100 cm

jestli máte někdo jinej názor (krom buldozeru na zvětšení průchodu) tak ho uvítám.... ještě mě napadlo udělat to na víc než jen na 2 části.... třeba na 4 (cca 4x 100x50x100)

ďalší věc je, jestli by se nevyplatilo to při takovejhle rozměrech to rovnou vyzdít, než to dělat z OSB desek a skla :-)

Postavil bych spíš 150-200 dlouhé, cca 70 hluboké (projdeš dveřma;-)) a alespoň 150 nebo i 200 vysoké. Jsou to zvířata využívající hlavně vyvýšená místa, větve atd. Rády mají přehled. Taky je možnost ho sestavit až uvnitř v místnosti a může být i širší. Přeci jen ho člověk staví natrvalo a nepředpokládá nějaké stěhování. Ale ta dostatečná výška je velmi důležitá.

to bych už asi vyzdil boky nějakým lehkým itongem a koupil jenom posuvné lišty a skla. A se soklem 100cm a až do stropu a 200 cm dlouhé. Ušetříš si prolízání.:puff: Bude to super.:-D:-D čau Marek
p.s. ale nezmám samozřejmě tvoje možnosti, tak to ber jenom tak vlažně čau

no díky oběma za rady..... ale bohužel stěhování plánuju.... jednou určitě :-) a to tak v rozmezí příštích 5ti let :-)

jinak ty 2m se mi zdaj hodně.... vzhledem k tomu, že bych je tam chtěl mít už od mala, tak ty žížalky by se v tom prostoru ztráceli :-)

nebo by jim nevadil tak velkej prostor?... vim, že v přírodě nad nima, taky nikdo nedrží ochrannou ruku, ale bál bych se pádů.....

no jinak rozměry cca 70 (hloubka) x 200 (délka) x 150-170 (výška)

to by šlo, kdybych terarko stavěl "od země".... což asi dopadne, ale jak řikám, potřeboval bych nejlíp něco, co by šlo odnést a nemuselo se bourat :-) už takhle budu mít problémy s tím rohovým pro vousatky, co jsem stavěl teď :-) to bude muset jít oknem....

no jinak další reálná možnost je:
využít stěny a podlahy a udělat k tomu z OSB desek jen strop a boky + sklo dopředu. a ty OSB přišroubovat ke zdi.... + teda zeď asi natřít nějákým impregnátem, nebo fasádou, aby to nevyhlo....

Když už z OSB desek, tak celé, přifařování ke zdi raději ne, to by jí moc neprospělo. Ale jinak by to jistě z desek bylo jednodušší než ze skla. Prcky by to chtělo ze začátku mít v menším (cca 80x50x100(v)cm), aby je ten prostor moc nestresoval a líp se ochočili, což je u nich dost žádoucí pro další chov. Šlo by to vyřešit také z OBS a zatím ho vložit do toho většího, cenu by to zas tolik nenavršilo, z OSB by to menší vyšlo tak do 2000 Kč se vším všady a pak by se dalo případně nechat někde vedle jako odchovna nebo karanténa.

no mě se zatím furt nejvíc zamlouvá ta kombinace OSB + stěna :-)

na stěnu bych hodil nějákou folii, nebo něco, skrz co by se nedostala vlhkost.... na to by samozřejmě přišel polystyren (cca minimálně 2cm vrstva (nechápu proč, ale bylo mi to porazeno)) a stěnu pro lezení bych udělal tentokrát asi z králičího pletiva, látky a betonu.....

no a nebo se na to vyprdnu..... protože tohle monstrum bych chtěl mít v pokoji (cca 2,5 x 4,5 x 2,5m :-) ) takže už bych tady byl hodně utiskovanej..... :-) nebo bych si asi musel nad tím terariem udělat ještě postel :-)

jj, to mám už dávno přečtený :-)

no jinak se chci ještě zeptat...
mám doma teď dvě teraria 110x40x40

je to sice malý, ale teoreticky... vydržely by tam mláďata límcovek cca půl roku? to velký terarium budu mít až v létě, tak že bych je měl zatím tady v tom.....
a dávat malý prďolky do 2x1x2m teraria, to by je moc stresovalo

sice neznám velikost a původ tvých zvířat, ale myslim, ze 110X40x40 neni ani na cerstve vylihla mladata...Tim spise, pokud se jedna o nejaky import.
Jinak pro chov velkych zvirat (resp. dospeleho paru z odchovu) povazuji optimalni terarko aspon 2x2x2 m, nas par sice celkem fugoval i v cca 2x1,5x2 m, ale i tak je samice samcem neustale pronasledovana bez moznosti uniku. Nejlepsi by byla pravdepodobne cela upravena mensi mistnost, to si ovsem ne kazdy muze dovolit....
PS: nevidim duvod, proc by stresovaly ve velkem terariu, domnivam se, ze opak je pravdou:puf
H.