Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem teplota terária

Dobrý den, zkuste mně prosím někdo poradit, čím zajistit zvýšení teploty v teráriu velkém 150x90x120 v noci, kdy mně teplota klesá až k 16 - 17°C a nechci vytápět žárovkou. Chtěl bych tam mít tmu, už kvůli zvířatům. Topný kamen zapnutý celou noc rozměr 30 x 20 příkon 12W neudělá s prostorovou teplotou vůbec nic. Mám nové terárium, uděláné v hluchém místě pod schody, zatím bez zvířat a teď ho jen testuji před nákupem. Plánuji do něho umístit agamy vousaté. Díky za rady.
Ještě, ve dne topím 2x 60W žárovka, 15 W zářivka a 12 W topný kamen. Teplota od 25 °C - 29 °C, pod zdrojem 38 - 40 °C. Pozadí zateplené 5 cm polystyrenem.

Pochopil jsem to správně, že to je 150v90h a 120d? Pokud je terko 1,5m vysoky, doporucil bych spis 100W, ja mam tu ZooMed 100Watovou a myslím, že ti to terko nepřetopí...chce to vyzkoušet, ale není zrovna nejlevnější - chápu. Ovšem mám s tím moc dobrý zkušenosti, na noc ideálka.

Terárko je super, jen to má šikmý strop, jak to kopíruje schody. V nejnižším místě má 40 cm, je to v podstatě skoro trojúhelník. Nebude jim vadit chůze po schodech? Šikminu jsem sice odhlučňoval polystyrenem, ale schody jsou dřevěné a nějaký zvuk přeci vydávají. Větrání mám na boku v dolní části 30 x 15 cm a druhé v čele v horní části rovněž 30 x 15 cm. Není moc velké, aby neutikalo moc tepla do chladnější chodby?
Topný kabel bude asi lepší a energeticky méně náročnější. Dno je z dřevotřísky potažené nepropustnou folií.

tak to bych asi ten topný kabel dal do betonu a dlaždice, někdo to tu už psal nebo na ifauně je postup výroby, dneska seženeš i ,,pískové,, dlaždice, bez glazůry jsou příjemnější a líp to ladí oku. A 20 nebo 30W kabel lze použít i bez termostatu,spíš bych si tam dal spínací hodiny a máš pokoj. Nevím jen tak nahazuju téma. čau Marek