Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Leguánek obojkový

Zdravím všechny chovatele ještěrek a jiných potvůrek.
Chtěl bych si pořídit leguánka obojkového (crotaphytus collaris).
Zatím nemám moc informací o jejich chovu. Jediné co jsem v podstatě našel je, že dorůstá okolo 30cm a chov je stejný jako u agamy, ale je trochu choulostivější. Máte někdo zkušenosti s tímto druhem? Také hledám chovatele od kterého bych leguánka koupil (březen - duben). Terárko mám o rozměrech 90d x 35š x70v, stačilo by pro páreček?

Rozmery terárka su malé ,hlavne šírka ,tá by mala byt aspon 60cm .V Ládví sa predávaly po 1000Kč/kus . Choval som príbuzny druh Crotaphytus insularis ,potrebuju vysoku teplotu(pod zdrojom 35-40C) a silny zdroj UVB . Dalo by sa to riešit vybojkou T-Rex 60W , ale to terárko by muselo byt vačšie (d100-120 x š50-60 x v60-70 ),v tom tvojom by si ich upiekol:-)
[http://i102.photobucket.com/albums/m97/petersveter/ Leguanikobojkov.jpg]

Dík za rady ohledně osvětlení a teploty. Je leší dát topný kamen (už mám doma), nebo raději tu žárovku? Do tohoto tera mi doporučovali bez problémů i agamu a ta měří okolo 55cm a proto myslím že párek leguánků, kteří měří dohromady 60cm by se tam měl vejít. Prošel jsem ještě internet a většinou mají tera 80x40x40 pro dva.
http://www.teraechis.cz/_private/fotogalerie_Teraec his.htm
Ty tvoje rozměry se mi proto zdají docela velké. U mne s tou hloubkou je to nic moc, ale udělám na zadní stěně hodně teras, po kterých můžou lézt a tím taky trochu zvětším možnost pohybu.

Ahoj reagujem na tvoj inzerat ze hladas leguanka obojkoveho , viem ze je uz celkom stary te inzerat ale mam momentalne na predaj 3 mesacneho samceka leguanka obojkoveho,ak este mas zaujem ozvi sa na z.sikulova@centrum.sk
Zuzana

Dle mě terárium stačí. Sám je mám v nádrži o rozměrech 80 délka x 50 x 50cm a množí se už druhým rokem. Chovám 1,2. Potřebují vyšší telotu kolem 30stupňů a pod zdrojem klidně tak, že na kameni neudržíš dkoro ruku. Topný kamen nepoužívej. Není to normální. Výhřev ze shora. Pozor, je důležitý vyšší vrstva substrátu a dal by jsem jim tam i UVB žárovku nebo jednou měsíčně použij AD komplex.