Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Leguánek obojkový

Zdravím všechny chovatele ještěrek a jiných potvůrek.
Chtěl bych si pořídit leguánka obojkového (crotaphytus collaris).
Zatím nemám moc informací o jejich chovu. Jediné co jsem v podstatě našel je, že dorůstá okolo 30cm a chov je stejný jako u agamy, ale je trochu choulostivější. Máte někdo zkušenosti s tímto druhem? Také hledám chovatele od kterého bych leguánka koupil (březen - duben). Terárko mám o rozměrech 90d x 35š x70v, stačilo by pro páreček?

Dle mě terárium stačí. Sám je mám v nádrži o rozměrech 80 délka x 50 x 50cm a množí se už druhým rokem. Chovám 1,2. Potřebují vyšší telotu kolem 30stupňů a pod zdrojem klidně tak, že na kameni neudržíš dkoro ruku. Topný kamen nepoužívej. Není to normální. Výhřev ze shora. Pozor, je důležitý vyšší vrstva substrátu a dal by jsem jim tam i UVB žárovku nebo jednou měsíčně použij AD komplex.