Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem krmení

ahoj, prosím o radu. máme 6ti měsíční želvičku testudo hermanni, ve zverimexu nám řekli, že jí máme veškeré žrádlo krájet na malé kousky, prý by se mohla udusit. opravdu jí nemůžeme dát celý lupen nebo osminku rajčete v celku? žerou i žluté květy pampelišek nebo jen list? předem díky za radu.

Zdarec, samozřejmě že to je jen výplod bujné fantazie "odb(p)orné" obsluhy ve zverimexu. Klidně nabídni želvě celý lupen nebo pampelišku, sama si uhryzne co a kolik bude chtít. Do budoucna si tak můžete ušetřit práci se zabrušováním přerostleho zobáku;-).

Pokud chcete mít takovou rachitickou a pyramidující hermanku jako je hned v úvodu popisu krmné dávky na ifauně, tak na to je ten návod jako dělaný. Pokud ale chcete, aby ze želvy vyrostlo pěkné a zdravé zvíře, hledejte buď tady v článcích Salicornia nebo u mě na stránkách. Krájení na kousky je samozřejmě nesmysl. Želva si docela dobře poradí i sama.