Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vaše zkušenosti na tera burze

Ahoj všichni,v sobotu je v Liberci burza a chci si tam koupit mládě hroznýše.Vzhledem k tomu,že s koupí zvířete tímto způsobem nemám žádné zkušenosti tak se ptám.Měl by prodávající s kupujícím sepsat kupní smlouvu?Když budou nabízet čisté BCI jak poznám,že se jedná opravdu o "čisté" zvíře a ne jen o podvrh?Samozřejmě neberu v potaz cenu,tu mohou navýšit i u křížence:-/Když bude mládě na první pohled v pořádku měla bych nechat udělat rozbor na roztoče?Díky moc všem,jde mi hlavně o Vaše zkušenosti.

no nejlepší je vzit si kontakt nebo si to domluvit se skušeným chovatelem ktereho ti někdo doporučil ja to bělam jenom tak že si domluvim a jak vim co kupuju a kdyby něco tak mam kontakt a mužu se kdykoliv tzavolat nebo napsat když se něco stane kupovat něco jen tak neni moc dobré udělal jsem to jednou a dost se mi to vymstilo v celem chovu

Za rady moc díky.Co se týká zkušeného chovatele tak bohužel nikoho neznám:-/natož aby šel se mnou:-)Jediný člověk který v mém okolí chová hady tak o nich ví míň než já(teda nechci říct,že zkušenostmi,ale já se snažím zjistit vše nového co se dá a on zůstává u knížek které jsou X let staré)takže mi moc nepomůže.Pokusím se sehnat kontakt na Někoho kdo tam bude a mohl by mít mladé.Tak uvidíme.Jak je to s tou kupní smlouvou???

Myslím, že tohle není problém burzy, ale problém importovaných regiusek..a obecně importů, prodávají se zdánlivě levně, bývá jich větší množství atd. a prodávají se samozřejmě nezkušeným. U B.constrictor těch importů moc nebývá a když, tak jde o čistá a drahá zvířata. Předpokládám, že tazatelka nemá v plánu koupit B.c.c. Surinam ;-) -v tomto případě by o import jít mohlo, většina u nás nabízených Boa jsou ale odchovy(narozdíl od regiusek), takže by s koupí zdravého zvířete neměl být velký problém.

Tak jsem našla!!!:))Chovatel je z Kralup n. V.Přiveze mi ho na burzu jeho kamarád tak snad by mělo být všechno ok.Jen ještě jednou zopakuji dotaz na kupní smlouvu.Vlastně toho pána nebudu znát osobně a ve smlouvě by měla být adresa,jméno a tak.Myslíte,že bude "blbý" mu to navrhnout,nebo to nemám řešit?:?:Jasně,že to může být slušný člověk a zůstane se mnou v kontaktu-poradí a tak,ale co když ne?Ještě jednu věc.Chtěla bych časem zkusit odchov(otázka pár let-pořizuji si mládě)a nevím zda je lepší si rovnou pořídit páreček a nebo pak samce dokoupit?Teď trošku naivně::-[dá se samec půjčit na spáření?:-/Jinak díky za všechny názory a informace:puff:

Nechtěla jsem, aby můj příspěvek otvíral to, co jsme tu už uzavřeli. Spíš mi šlo o to riziko a že lidí, co měli problém s burzou, je vícero. A začátečník by na ní neměl kupovat živé "bez dozoru". A navíc má koupě od chovatele mnohem víc výhod.
Nechci tu zmiňovat ten zamotaný případ s mojí Papayou. :-)

Ahoj Werčo. Ono to asi bude tím, že se na burze prodává v takovém množství, že všichni dobrou zkušenost mít nemohou. Zvláště pak při koupi zmíněných importů regiusek, obzvlášť začínajícím chovatelem, se musí s nějakou tou mortalitou počítat. My nemáme s žádným zvířetem z burzy problém. Navíc ještě dotaz - Kdo myslíš, že na burzách prodává? Že jsou to jen importéři? Kdepak, jsou tam stejní chovatelé, které najdeš i na inzerci atd. Prostě nákup na burze je méně rizikový, než koupě na dálku - následně poslané kurýrem ČD a stejně rizikové, jako když odpovíš na inzerát a pro zvíře si dojedeš k chovateli. ;-)