Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem užovka proužkovaná

ahojky,mám týden užovku proužkovanou,je v pohodě,ale potřeboval bych pár rad,dost často se mi schovává pod rašelinu,není to nějaké nemoc a ještě jak často se hadi svlíkaj a je potřeba nějak přizpůsobit terárko nebo si poradí sami,díky moc za rady

Uff. No asi takhle. Hadi, hlavně mláďata jsou přirozeně plaší a schovávají se kamkoli, třeba do substrátu, pokud v terárku nemají lepší úkryt. Hadi se svlékají několikrát ročně, rostoucí mláďata i po měsíci až měsíci a půl, dospělci tak 3-4x ročně. Pokud má možnost si najít vlhčí kout nebo se naložit do misky s vodou, tak si většinou poradí bez problému sám, samozřejmě za předpokladu vhodných podmínek a dobrého zdravotního stavu. Jenom u této užovku dej pozor, aby neměli moc vlhký substrát, raději suchý a jen vlhči jeden kout za miskou s vodou a jinak jim stačí mělká větší miska, v které se mohou proplavat.

krokodýle si fakt dobrý, já už bych dávno napsal, ať si nejdříve zadají nějaká hesla do vyhleadvače či něco o tom, že než si přece něco pořídím, tak si o tom něco načtu, aly ty ........ Vždycky skvělá rada, která dotyčnému(možná hlavně hadíkovi) pomůže.