Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem koralovka sedlata

:-)..chcel by som sa opytat zopar veci ohladom koralovky sedlatej...je koralovka narocna na chov??a ci je kludna napriklad ako krajta kralovska???a este jedna ako je to s primanim potravi?? :-D

loading...

Ahoj sice to asi nebude moc k tématu, ale o korálovce to bude, jen nechci zbytečně dělat nové vlákno ;-) Jelikož se blíží Liberecká burza a jám mám celkem přerostlé terko na korálovku, chci se zeptat jestli bych jí mohla pořídit nějakou kolegyni, vím že míchat druhy by se nemělo, já je nechci rozmnožovat. Ale jelikož mám korálovku sedlatou, a ta je zvyklá papkat i jiný háďáky tak bych chtěla poradit, jestli jo(pořídit nějakou druhou korálovku-líbí se mi mexická) nebo jestli by to nedělalo dobrotu a všechno by snědla, popř jestli mám vzít nějakou která je větší a tak..... díky za pomoc :-*
PS: kdyby to s jiným druhem byl nějaký extra problém, snesla by jinou korálovku sedlatou???

Řešil jsem stejný problém, se kterým jsem se obrátil na pana Farku, zkušeného chovatele velkého množství korálovek a pokud hada dostatečně krmíš, nebo ho nějak netrápíš hlady, tak by k sežrání dojít nemělo. On sám všechny své korálovky chová ve skupinách a prý nikdy se mu toto nestalo.
Ještě tedy pozor, pokud máš korálovku mladou a koupíš k ní opačné pohlaví, může dojít třeba k úspěšnému páření v brzkém věku a to nic dobrého není.
Kdyby se sežrali, tak to je prostě příroda......hlavně se je nesnaž odtrhnout a radši ten souboj nafoť ;-) toto pak již jentak neuvidíš.