Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem koralovka sedlata

:-)..chcel by som sa opytat zopar veci ohladom koralovky sedlatej...je koralovka narocna na chov??a ci je kludna napriklad ako krajta kralovska???a este jedna ako je to s primanim potravi?? :-D

loading...

:?:ese jedna otazocka..:?: som zaciatocnik a teraz mam regiusa ten nechce zrat mal parazyty a ma nieco na termoreceptoroch a asi je to import!!:x: a v predajni my povedali ze ak by bol nejaky problem tak my hada vynenia....a ja by som ho vimenil za koralovku!!! co si o tom myslis???;-)

Prohlídni si tu regiusku pěkně zblízka, nejlépe lupou. Můžeš zkusit některou tečku opatrně odškrábnout například špičkou nože, šupiny na kůži jsou poměrně tuhé, takže bys tím hadovi neměl nijak ublížit. Pokud to nepůjde a jestli se to navíc nehýbe, budou to nejspíš jen pigmentové skvrnky, kterých mívají regiusky všude po těle plno. Na hnědém nebo černém pozadí vidět samozřejmě nejsou, ale na žlutých šupinách nebo na bílém břiše najdeš většinou podobných teček stovky...;-)

No, tak pokud je to takhle, budou to nejspíš opravdu paraziti. Doporučuju zakoupit nějaký protiparazitální přípravek (Arpalit spray, Frontline, Neguvon, Neostomosan, Ivomec) a použít dle návodu výrobce. Já osobně mám zkušenosti pouze z Arpalitem. Hada je nutné postříkat asi z 30 - 40 cm, nechat asi deset minut působit a potom opláchnout vlažnou vodou. Z terária odstranit veškeré zařízení včetně výměny substrátu a vše řádně vydesinfikovat (možno také vystříkat Arpalitem a poté dobře vymýt čistou vodou). Celý proces je třeba asi po 14 dnech zopakovat, aby se přeťal vývojový cyklus parazitů - většina přípravků totiž působí pouze na dospělá stádia, nikoliv na jejch vajíčka, která bývají ukrytá v substrátu a v různých skulinách.

no Korálovka sedlatá je určitě snažší na chov..krajtu kralovskou chovam taky..jinak jestli by ti jí vyměnili tak by to bylo celkem ok,ale než si jí kupoval tak si jí musem prohlídnout né ??? a pak do karantény !!

A ještě problém,jestli v tom zveráku nemysleli že ti vyměnÍ krajtu královskou za stejny druh...třeba to nemysleli tak že když si koupíš krajtu tak ti ju pak vymění třeba za tu korálovku,nebo tmavku či hoznýše ::) atd....

Taky jsem o nich uvažovala,buď kočičíny nebo vousatky,ale ještě nejsem rozhodnutá.Nejdřív prozkoumám co a jak a pak uvidíme.Jak říkám-ještě je ve hře další tkanička.No a dcera by ráda žabky-nemáme to jednoduchý,už jsme jak zoo a pořád to nestačí;-)Copak chceš za ještěrky?:)):))

Ty jsou hezoučký:))Jsem si našla obrázky-je to ještěrka italská?(Nejsem bohužel Krokouš:-[:)))Dají se potvůrky ochočit?Jinak u nás je to obdobné.Pes,kocour,hrozňa,vaganska,dvě fretky a dcera má strašilky:-DNo a teď ještě jedna myš;-)Jinak toho bylo víc-akvárko,želva(nádherná),chamíček(toho jsem dostala k narozkám-bohužel ze zveráku-vydržel mi 14 dní-pak pošel:.()a loni přes zimu i netopýr,na jaře byl vypuštěn:-Dno a to je snad všechno...ufff.Takže ZOO jek vyšitá:-D:-D:-D

jojo,ještěrka italska.Ochočit asi moc ne.No mate toho požehnaně,to už bych asi do toho našeho bytečku nenacpal,už ted je to akorat,jenže když si člověk nemuže pomoct.Jeden čas sem pracoval v zachytny stanici pro zviřata a tam sme toho taky měli kvanta.od netopyru přes hady,fretky až k dravcum,no prostě moc.:-)

Fíhá....to by mě bavilo]:)Dělala jsem jako sestra na veterině,ale to byl samej pes,kočka a hlodavci...ne,že by mě to nebavilo,ale když se nejmenovaný veterinář ožral:-[]:(při pohotovosti a já musela císařem odrodit kočku sama tak jsem dala výpověď:.(Sice mě mrzí ta práce,ale spolupráce s ním byla katastrofa a když teď slýchám jak jsou lidi s ním spokojený(přitom musel bojovat o licenci-nevím jak to dopadlo:-/)tak se mi otvírá kudla v kapse.Tak jen upozorním,že bych k němu nedala ošetřit ani myš před skrmením a raději se o tom všem dál nerozmazávám:-(

sice vubec nevim o co jde, pac se mi nechce cist vsechny diskuze, ale mi neprijde jako koser kseft vymenit prcka reginy za rozezranou guttatu...Pochopil jsem, ze regina byla spatna a asi to neustala,ale majitel zverimexu by mel uhradit resp nahradit celou skodu...tzn minimalne si nech doplatit rozdil mezi obema druhy jaky maji na prodejne...

Ahoj sice to asi nebude moc k tématu, ale o korálovce to bude, jen nechci zbytečně dělat nové vlákno ;-) Jelikož se blíží Liberecká burza a jám mám celkem přerostlé terko na korálovku, chci se zeptat jestli bych jí mohla pořídit nějakou kolegyni, vím že míchat druhy by se nemělo, já je nechci rozmnožovat. Ale jelikož mám korálovku sedlatou, a ta je zvyklá papkat i jiný háďáky tak bych chtěla poradit, jestli jo(pořídit nějakou druhou korálovku-líbí se mi mexická) nebo jestli by to nedělalo dobrotu a všechno by snědla, popř jestli mám vzít nějakou která je větší a tak..... díky za pomoc :-*
PS: kdyby to s jiným druhem byl nějaký extra problém, snesla by jinou korálovku sedlatou???

Řešil jsem stejný problém, se kterým jsem se obrátil na pana Farku, zkušeného chovatele velkého množství korálovek a pokud hada dostatečně krmíš, nebo ho nějak netrápíš hlady, tak by k sežrání dojít nemělo. On sám všechny své korálovky chová ve skupinách a prý nikdy se mu toto nestalo.
Ještě tedy pozor, pokud máš korálovku mladou a koupíš k ní opačné pohlaví, může dojít třeba k úspěšnému páření v brzkém věku a to nic dobrého není.
Kdyby se sežrali, tak to je prostě příroda......hlavně se je nesnaž odtrhnout a radši ten souboj nafoť ;-) toto pak již jentak neuvidíš.