Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Topný kabel a plastové boxy

Prosím máte zkušenosti s topným kabelem položeným pod plastovými boxy? Netaví se ten plast? Jak to odizolovat? A lze u kabelu regulovat teplotu zvětšením, nebo zmenšením počtu návinů - tím myslím hustější uložení kabele. Moc děkuji za odpovědi.

Děkuju za odpověď takže boxy máš postavené přímo na kabelu a dosvěcuješ jen zářivkou? A ještě dá se tedy v boxu takhle dodržet teplejší a chladnější místo tím, že kabel povedu třeba jen na jedné straně boxu? Nemáš náhodou fotky jak to máš vyřešené? Moc děkuju!!

Dej pozor na překřížení kabelů, můžou se přepálit. Topím jen kabely, žárovkou nedosvěcuji. Kabely mám uloženy na menší polovině dna, aby si hadi mohli vybrat i chladnější místo. Čím hustější závity, tím větší teplo, zkus odzkoušet teploměrem. Já používám 25 W. Terária mám položena na nábytku, takže jsou kabely podloženy ještě sklem, aby se nepoškodil nábytek, plastové boxy pokládám přímo na kabel (zkušenost mám pouze s 25 W). Jinak souhlas s peterveterem.

Super děkuju, ale jak zabezpečíte dostatek světla? Stačí jen denní světlo? Mněla bych to pro korálovky. Nebude třeba jim svítit? No, ale to už by neměl být problém jen jsem si nevěděla rady s těmi kabely. Mooooooc děkuju!

Opravdu? Myslíte, že to takhle korálovky normálně zvládnou? A ještě dotaz když budu takhle v boxech chovat i dospělé jedince myslíte, že budou spokojení když jsem se dívala na ten systém tak tam nejsou boxy zadělané víkem. Jak natěsno pak musí být vrchní deska, aby z toho taková tkanička neutekla? Trochu se toho bojím. Děkuji za ochotu

No protože jsem si tak říkala, že se pustím do korálovek a protože je to taková drobotina tak bych musela udělat hodně malých skleněných krabiček - musela bych vyřešit kam ty krabičky naskládat....manipulace - čištění. Ale chci se zeptat jakou vatáž kabelu vybrat do skleněného terária když kabel bude přímo v teráriu. Myslíte, že 25W bude v pohodě? Aby jste si nemysleli, že opouštím myšlenku plastu, ale mmt. potřebuju vyřešit ozdobu do předsíně. Opravdu moc děkuju za trpělivost a ochotu.

Mno minimum pro mensi druhy koralovek je 50x40x40, to zas tak maly skleneny krabicky nejsou :-D , ja teda nechci absolutne nikoho urazit, ale kdyz mrknu na plastovy krabicky srovnany ve skrince, prijde mi to takovy divny, pasova vyroba nebo tak (je to jen muj pocit)...8-) - pro odchovy samozrejme beru, to se jinak ani neda, ale chovat v tom dospelce ::)

PS: ted jsem videl plastovy boxy 50x36x27 - to zas neni tak hrozny, ale stejne...neni to podle me ono.

kdyz mrknu na plastovy krabicky srovnany ve skrince, prijde mi to takovy divny

V tom pripade ich tam treba len nahadzat a nie srovnavat. To ti iste nebude proti srsti ;-)

P.S.: pokial sa clovek o to zviera dobre stara a poskytne mu vhodne podmienky, nech ho ma pre mna za mna aj v krabici od topanok.

Nevravim o krabickach rozmerov 10x10x10cm, ale napriklad o boxoch z IKEA, ktore maju az do rozmeru 79*57*42 co uz je celkom v norme pre mensie uzovky alebo koralovky. Minule mi jeden chovatel (nie je to ziadny amater) spominal ze doniesli nejake zmije alebo strkace (nepamatam si presne), dali im krasne zariadene terarko ktore verne kopirovalo ich habitat a hadiky nic, odmietali zrat, mali vsetko na haku. Potom ich raz kvoli uprave teraria dali do malych krabiciek a pokusne im tam hodili korist a behom chvilky bolo po nej. Niekedy velky priestor nie je to co hadovi vyhovuje. Na druhej strane su chovatelia (teda drzitelia hadov) ktori maju pre hroznysa priestranne terarium, ale ako substrat maju hruby ostry strk, ziadne vyhrievanie (len akvariova neonka) a cele je to v zahradnej kuchyni kde je v zime okolo 15 stupnov a potom sa cuduju ze sa hadovi nedari.

Jasne, to beru, takovej rozmer plastovyho boxu je vlastne velikost "normalniho" terka a samozrejme to, ze ma nekdo hodne prostornou ubikaci jeste neznamena uspech - to jsem ani nerikal. Znam to moc dobre u leguanu, lidi si nechaj udelat terarko na miru, ktery vypada jako prezidentske apartma v Ritzu, ale maj tam topnej kamen, sporivku a krasnej obarvenej sterk na zemi... o tom zadna. :))
Me to spis pripada takovy divny, co se tyce "estetiky" - ne, ze by mi na tom moc zalezelo, jak rikas, zalezi na podminkach, ale mam radsi, kdyz se na to da koukat, ma to tam svetlo, vetve, palandy apod...Pokud had prospiva ve vetsim plastovym boxu, tak proti tomu nejsem. Jen to pro me osobne neni proste ono. ;-)

PS: aspon vim, kam si pojedu koupit boxy az se zadari nejakej odchuvek :) Švédi to jistí :-D

Ahojky tady jde právě o to, že teď nakoupím malý 30ti centimetrový tkaničky a pro ty se mi nechce stavět přechodně malá terária. Dala bych je do plastu a až by vyrostli tak by dostali terária skleněná a plast by zůstal pro případný odchov. Ten kabel Pod skleněné terárium - to bych musela odizolovat od skříňky,nejlépe asi sklem co? A mimochodem už jsem přemluvila manžela, že nepotřebujeme televizi v obýváku, takže mám místo pro tu tmavku:-D

No já nevím, ale pro dospělce bych taky raději volila skleněné terárium, místo plastových boxů. Některé jsou dost velké, ale použila bych je spíš na karanténu, odchovy atd.. Pokud budou mít vhodné podmínky jako v teráriu skleněném, nic proti. Kabel bych do terária neumisťovala, spíše pod terárium, asi bych měla obavy, že se o něj spálí. Já mám kabely pod terárii.