Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem žravá želva

Dobrý den,potřebovala bych poradit,kolik toho může dospělá želva sníst,mám novou želvu a cokoliv do terária dám,tak sní.Tak 3-4 listy čínského zelí,někdy přidám třeba jablko,nebo jiné ovoce a všechno sní i za ostatní.Nevím jestli jí mám dávat dokud jí,nebo jestli jí trochu omezovat.Mám jí novou,koupila jsem jí od pána z Brna,je to překupník,určítě ty želvy jsou z odchytu,mají dost odřený krunýř,má asi 15 cm délku a je vidět,že měly asi hlad,pořád jí.Známá taky od něj koupila,přinesl prý několik želv v tašce, a ta zase nemá oko.Vůbec se mi to nelíbí,má minimálně 7 let a papíry má dělané v loni. To je podezřelý.Nesešel jste se sním taky někdo?

Já vidím největší problém s evidentním nedodržením jakékoliv karantény, ten malý kousek hermanky
v pravém rohu dole mě úplně děsí. Z toho bych měl daleko větší obavy než z čehokoliv jiného.
Nechci být špatným prorokem, ale divil bych se, kdyby jsme zanedlouho neřešili úplně opačný problém. :-(:-(

No to mi ani neříkejte,mám ji teda už od 5.2. a jsem asi 3.majitelka tady v ČR,ta želva šla asi z ruky do ruky chudák.Mám v terárku 3 želvy,všechny žerou,jsou čilý,pravidelně je koupu a vypadají zdravě.Na co si mám dát pozor,jak by se případná nákaza projevila?
budu ráda když mi poradíte.Děkuji moc