Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem žravá želva

Dobrý den,potřebovala bych poradit,kolik toho může dospělá želva sníst,mám novou želvu a cokoliv do terária dám,tak sní.Tak 3-4 listy čínského zelí,někdy přidám třeba jablko,nebo jiné ovoce a všechno sní i za ostatní.Nevím jestli jí mám dávat dokud jí,nebo jestli jí trochu omezovat.Mám jí novou,koupila jsem jí od pána z Brna,je to překupník,určítě ty želvy jsou z odchytu,mají dost odřený krunýř,má asi 15 cm délku a je vidět,že měly asi hlad,pořád jí.Známá taky od něj koupila,přinesl prý několik želv v tašce, a ta zase nemá oko.Vůbec se mi to nelíbí,má minimálně 7 let a papíry má dělané v loni. To je podezřelý.Nesešel jste se sním taky někdo?

To je fakt podezrely. Chudinky, co si musely vytrpet ::) V tasce, bez oka :-/ Idealni by bylo zachranit zelvy a prekupnika soupnout do chladku. Mame v meste peknou veznici. Hele, nejsou ty papiry falesne? Mno sejit se s nim muzou policajti. Staci jim to jen rict.
Je zelva hubena nebo vypada "najedene" a ma faldiky? Jaky je to druh? Je k dispozici fotka?

Jo,fotka by neškodila,nebo aspoň upřesnění druhu.Pokud je to testudo horsfieldi-stepní,tak se ani nedivím,ty jsou pěkné piraně :-D Želva může jíst kolik sama zvládne,nejde o kvantitu,ale hlavně o kvalitu.Takže toho čínského zelí tolik kolik zvládne,ale s tím ovocem opatrně,tam bych to nepřeháněla.Velká výhoda je,že se otepluje a zase bude pampeliška,jetel,jitrocel-to je absolutně nejlepší co může mít a toho omezovat není třeba.
Další tipy jak obohatit zdravě jídelníček je na Jak_a_cim_krmit.html ;-)
K tomu způsobu prodeje nemá cenu se vyjadřovat ]:)

No,je to želva čtyřprstá a špatně nevypadá,i když se mi to těžko poznává,jestli je hubená,když má krunýř.Dala jsem obrázek k prohlídnutí.Papíry falešný nejsou,registrovala jsem želvu na krajském úřadě a nic neříkali,tam by to určitě poznali.
Předchozí majitel tam je REPTOFILIA,o tom už jsem slyšela,tam mají prý strašnou spoustu želv.Bohužel už si jich víc vzít nemohu,už mám 3,mám sice velké terárium,ale na víc než 3 želvy,to není teda.http://[img292.imageshack.us/img292/3694/p2120189lb8.jpg]

Nevím jestli je 7-letá, ale klidně může mít papíry loňské, protože tyhle čtyřprsťačky se sem importují v různých velikostech z Ruska a "okolí", takže pokud je tento "legální" transport uskutečněn v minulém roce, tak má z toho roku registrák;-). Jinak vypadá celkem slušně, tak bacha na to ovoce a co nejdřív to chce "lupen" z venku, třeba jí přines už teď nějaký vyrýpnutý drn a uvidíš, jakou bude mít radost;-).

Já vidím největší problém s evidentním nedodržením jakékoliv karantény, ten malý kousek hermanky
v pravém rohu dole mě úplně děsí. Z toho bych měl daleko větší obavy než z čehokoliv jiného.
Nechci být špatným prorokem, ale divil bych se, kdyby jsme zanedlouho neřešili úplně opačný problém. :-(:-(

No to mi ani neříkejte,mám ji teda už od 5.2. a jsem asi 3.majitelka tady v ČR,ta želva šla asi z ruky do ruky chudák.Mám v terárku 3 želvy,všechny žerou,jsou čilý,pravidelně je koupu a vypadají zdravě.Na co si mám dát pozor,jak by se případná nákaza projevila?
budu ráda když mi poradíte.Děkuji moc