Biologické filtry
Zdravím přátele, chtěl bych znát Vaše názory na biologické filtry ( tím myslím různé kapaliny, které mají čistit vodu ) a také na mechanické filtry. Vím, že lepší je mechanický filtr, ale jak účinné jsou ty biologické, nemám s tím zkušenost, podělíte se o své?
Zydy...biologický filtr není kapalný.To si pleteš s destilací
Jen citace, ať vidíš, že jsou to i tekuté Nevím, kdo tomu zavedl název biologický filtr, ale dočetl jsem se o tom na netu :)
Prosimtě bůh ví co je to zač? Biologický filtr pracuje na principu tří komor a vnich jsou bakterie které čistí vodu přirozenou cestou.Ne žadná chemie
No pod pojmem chemie si představím i čistou vodu, vše kolem nás je chemie Jinak jedná se o bakterie z přírody, které čistí vodu. Ne všechny bakterie jsou škodlivé přeci. Viz symbiotické bakterie v těle
Teda někdy mě pěkně štveš,jak všechno převracíš.
A co převracím? Já se jen ptám, jelikož to neznám a četl jsem si, že se to jen lije do vody a zajímá mne, zda to byla nějaká "kachna" nebo reálná věc!
třeba
Zydy, k čemu vlastně potřebuješ v teráriu biologický filtr? Pokud vím, používá se především v akvaristice
Potřebuji to, jelikož si teď dělám velké terárium s velkou vodní nádrží.
Tak si kup ten akvarijní. Nejsou drahé, stojí do dvou stovek
http://zbozi.cz/searchScreen?q=biologick%C3%BD%20fi ltr&order=relevance&maxPrice=1000&offset=20
- za biologický filtr se dá považovat v podstatě jakýkoli filtr kterým cirkuluje voda,protože po nějaké době se ve filtračních médiích namnoží aerobní denitrifikační bakterie,které vodu čistí,jak už jejich název napovídá hlavně od dusíkatých látek.Jejich množství je limitováno především plochou kde můžou žít.Z toho plyne že je nejen dobré koupit filtr s odpovídajícím objemem filtrační hmoty,ale záleží i na jejím druhu (čím větší povrch tím lepší) vhodný je např bioakvacit,nebo různé keramické segmenty za tímto ůčelem vyráběné.Naopak pro biologickou funkci jsou naprosto nevhodná média jako aktivní uhlí,různé odstranovače dusíkatých látek nebo rašelina.
Zminované "tekuté filtry" mají druh od druhu různou ůčinnost,ale lze je považovat maximálně za podpůrné přípravky,z dlouhodobého hlediska kvalitu vody neudrží.
To jen ve stručnosti.....tohle téma je velice obsáhlé a složité,o filtraci se píšou celé knihy...
Pokud budete mít další dotazy,pokusím se na ně odpovědět
Tak, tak ony " tekuté filtry" jsou zpravidla bakterie, které urychlí osídlení klasického nového biologického filtru a bez tohoto filtru jsou téměř nefunkční.
občas je v nich i větší či menší obsah enzymů,které opravdu dokážou vodu čistit i bez přítomnosti filtru,ale bohužel jen krátkodobě....poslední dobou renomované firmy např. Tetra,Sera přidávají i různé biologicky aktivní složky,většinou rostlinné výtažky,které ale spíš podporují zdraví,vybarvení atd. u ryb,ale kvalitu vody většinou neovlivnují....za zmínku stojí i pufry které většina firem do těchto přípravků dává-ty působí na kvalitu vody tím,že mj. stabilizují PH a zpomalují rozkladné procesy....
Děkuji moc, tohle jsem potřeboval vidět
Je vhodné použít jako "nosiče" bakterií ZEOLIT do filtru k zahradnímu jezírku ?
Díky
zeolit lze použít nejen do jezírek ale i do akvárií,ovšem ne jako médium pro bakterie.Funguje totiž jako "pohlcovač" dusíkatých látek a musí se po čase mněnit.