Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem špatná kůže u hroznýše

Ahoj,
možná se budu opakovat, ale tento problém jsem tu hledala ale nenašla. Jedná se asi o dvouletého hroznýše, který byl zakoupen kamarádkou. Na kůži má boláky a jako by se mu sloupávaly mimo svlek a pod tím nemá pigment. Místy má pár šupin jakoby nalitých vodou. Prý jim nežral 14 dní co ho u sebe mají. Bojí se koořisti a nechce ani vylézat ani nešmejdí. Pokud byste někdo měl radu, budu moc vděčná. DÍK

Ahoj Animo:) Tohle asi nevypada moc pekne, vzhledem k tomu, ze ho mas tak kratce, temer nic nam nenapovi ani podminky chovu...MOhla by jsi vlozit fotku?Zejmena tech postizenych mist,ale i celkovy pohled. Pokud jde o jakesi puchyrky, mozna bych zkusil pouzit odvar z hermanku, ktery pusobi jako desinfekce a zlepsuje celkove hojeni...Otazka ovsem je co je puvodem takovych ranek:(
Hodne stesti Redsnake

Ahoj,
had není můj, ale kamarádky. Konečně se mi snad podařilo vložit obrázek,, prý se to zkoršuje, had tráví víc a víc času na stejném místě, žrát samozdřejmě nechce a ty puchýře narůstají. Prosím poraďte, dostal se ke kamarádce a vypadá to, že se ho chtěl někdo zbavit a věděl proč
[keyq6.png]
[http://img138.imageshack.us/img138/5201/keiiivy8.pn g]

Zřejmě bude třeba, všechny ty boláky nebo puchýře otevřít, vydesinfikovat a použít antibiotické masti a desinfekční prostředky (Betadin aj.), Při tom nejlépe hrozňu i hned pomocí sondy zavodnit a přidat nějaký multivitamín (C, B komplex...). Pak na "noviny" a jen misku na pití a vyšší teploty okolo 28-30 st. Bude to chtít denně ty rány 2x-3x ošetřovat. Ideální by bylo, kdyby něco sežral, ale to asi v tomhle stavu je spíš sci-fi, i když nechat mu přez noc u huby ležet potkana (mrtvého) by za pokus stálo. Vše samozřejmě po konzultaci z veterinářem. Nejspíš teď bude probíhat několik rychlých svleků po sobě a pokud se rány budou dobře a pravidelně ošetřovat, tak po nějakém třetím svleku by to mohlo být v uspokojivém stavu. Držím palce.

Zdravím, samozřejmě je tohle už dost špatné jak je vidět na fotkách, myslím že mohla tento problém řešit dřív než to zašlo až sem. No Samozřejmě je toto už k veterináři ale pokud mohu říct něco ze svých zkušeností, kamarád měl taky Hroznýše s puchýřky na těle a když jsem mu intenzivně nasazoval B1,B2,B3,B5 a B6 vitamíny, za chvíli se začaly ztrácet a dnes je to 3m pašák:)).

Zdravím a chtěla bych poprosit o radu. Můj hroznýš také mívá vodnaté puchýře (řešila jsem to tu na jiném vláknu) - podle veta bublinatost kůže. Vždy to vypadá, že se už uzdravil a než se z toho stihnu dostatečně radovat, tak se mu to udělá znovu. Proto bych se chtěla zeptat, jak mu ten kamarád vitamíny podával (ve stravě nebo injekčně), jak často a zda se dájí zakoupit nebo potřebuji předpis od lékaře? Jsem už docela zoufalá a ochotná zkusit všechno. Díky moc.