Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Epilepsie

Dobrý den,před dvěma měsíci jsem si pořídil pár Teratolepis fasciata.Od té doby samice snesla dvakrát ,vždy po dvou vejcích uplně bez problému.Do další snůšky zbývají asi čtyři dny.Včera večer jsem však viděl samici nataženou s nohama podél těla v křeči,klepala se a otevírala tlamu. Po deseti minutách vše odeznělo.Mohlo by jíd o epilepsii?Dá se stím něco dělat?Po záchvatu je samice oslabená a blíží se čas další snůšky, mohu jí něčím posílit?

loading...

mno je to jen moje hypoteza, mozna by pomohlo zvysit hladinu vapniku saturovanim potravy cistim vapnikem, plus troska z tablety B komplex a namocit spejli ve vit AD3 a tim ji vytrit tlamku...Kazdopadne, pokud chces aby prezila a prezije tuhle snusku, musis ji oddelit od samce at se da do pohody, jelikoz, to neni epilepsie ale celkove vycerpani....
Hodne stesti

Protože teratolepisí samice jsou opravdové slepice a snáší u mě každé dva týdny,je třeba jim dodávat dost vápníku,jak na hmyzu,tak i ve formě třeba vaječných skořápek,které březí samice rády žerou.Stav tvé samice určitě souvisí s nedostatkem vápníku.Dej ji na tlamku pár kapek Calcium chloratum a za pár dnů se spraví.Oddělení od samce asi nepomůže,bude snášet dál.Ale rozhodně tím nic nepokazíš.

Děkuji za radu. Podle vaší odpovědi chováte také teratolepisi.Chtěl bych se zepta Bylo by možné pokud by to stou mojí samicí nedopadlo dobře sehnat nějakou přes vás.A ještě mám jednu otázku při kolika stupních se líhnou samice a při kolika samci?Moc jsem toho o nich nenašel a tohle vubec nikde.Nyní inkubuji vejce při 26,5 C.

Mohlo by se jednat o nedostatek vápníku v období snůšky. Já měla hada Boaedon fuliginosus, silnou samici, která do těch vajíček dala všechno a po vykladení dostala podobný záchvat, záškuby těla, měla křeče dost silné, bohužel ji nebylo pomoci a do 15 minut umřela. Pomohlo by pouze okamžité podání kalcia do žíly, což prý u hadů dost dobře nejde a moje veterinářka je asi 20 km daleko. Záškuby začala mít 2 dny po vykladení a to se předtím nažrala. Proto v období páření a snůšky dávám na radu veterinářky - 1x týdně do vody Calcimize, je pro všechny plazy včetně ještěrů a při každém krmení Vitamix.

Ano asi máte všichni pravdu. Podal jsem jí calcium chlorátum ,AD3,má tam nějaké nadrcené calciové tablety ,které sama zobe.Asi o 20 hodin později se začala svlékat.Myslím že to má spojitost stěmy dávky calcia.Podle mě je to znamení že vímněna vápníku v těle funguje a že je to na dobré cestě.