Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Epilepsie

Dobrý den,před dvěma měsíci jsem si pořídil pár Teratolepis fasciata.Od té doby samice snesla dvakrát ,vždy po dvou vejcích uplně bez problému.Do další snůšky zbývají asi čtyři dny.Včera večer jsem však viděl samici nataženou s nohama podél těla v křeči,klepala se a otevírala tlamu. Po deseti minutách vše odeznělo.Mohlo by jíd o epilepsii?Dá se stím něco dělat?Po záchvatu je samice oslabená a blíží se čas další snůšky, mohu jí něčím posílit?

Mohlo by se jednat o nedostatek vápníku v období snůšky. Já měla hada Boaedon fuliginosus, silnou samici, která do těch vajíček dala všechno a po vykladení dostala podobný záchvat, záškuby těla, měla křeče dost silné, bohužel ji nebylo pomoci a do 15 minut umřela. Pomohlo by pouze okamžité podání kalcia do žíly, což prý u hadů dost dobře nejde a moje veterinářka je asi 20 km daleko. Záškuby začala mít 2 dny po vykladení a to se předtím nažrala. Proto v období páření a snůšky dávám na radu veterinářky - 1x týdně do vody Calcimize, je pro všechny plazy včetně ještěrů a při každém krmení Vitamix.