Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem agresivní boa

Jsem si včera přivezl párek boa c. i., nejspíš nějaký mixík. Rozdělil jsem je do dvou terárek. Sameček sice nežral zatím, ale je klidnej i při manipulaci, zato samička hlasítě syčí a útočí na vše co se hně, mimochodem odnesli to dvě myši, následně je spolykala.Čím to může být že útočí, jsou to fakt docela výpady, až skoky. Nechci aby ji to zůstalo , může to být asi stresem, i když u mláděte bych spíše čekal bázlivou reakci.

Filosofe, tak nám se zase stává, že samice (10 let) je po porodu úplně jiná. Když jí tam hodíme kořist, začne se neskutečně kývat ze strany na stranu a téměř nestihnem zavřít "dvířka" a už startuje. Bohužel startuje po čemkoliv. Než uloví, dá si asi 3x do tlamy. Nedávno se jí morčák schoval za mísu s vodou a ona kousla do té mísy. Dlouho se nemohla odtrhnout, zasekla se tam. Pak se z toho dostala,ale zase netrefila morčáka, tak nabourala do skla. Dala si šlupu a chvíli jen tak ležela. A dneska dostala dva potkany. Začla úplně bláznit, šmejdit všude kolem a opět 3 rány, než se trefila a z toho jednou kousla sama sebe. Myslíte, že to je normální?

Normální to není.Bál bych se nějakého zatím blíže nespecifikovaného problému s motorikou a orientací.
Porodem mohlo dojít k nějakým komplikacím o kterých nevíš.
Chce to zvíře sledovat a krmit např. ve velké papírové krabici,kde když kořist mine tak narazí do měkkého a ne třeba do skla.
Může jít i o poporodní avitaminózu.
Možná by nebyla marná návštěva na veterině.
Většina veterinářů sice hadům prd rozumí,ale byli by snad schopni podle váhy zvířete naordinovat širokospektrální vitamín,něco na bázi B 12.