Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem agresivní boa

Jsem si včera přivezl párek boa c. i., nejspíš nějaký mixík. Rozdělil jsem je do dvou terárek. Sameček sice nežral zatím, ale je klidnej i při manipulaci, zato samička hlasítě syčí a útočí na vše co se hně, mimochodem odnesli to dvě myši, následně je spolykala.Čím to může být že útočí, jsou to fakt docela výpady, až skoky. Nechci aby ji to zůstalo , může to být asi stresem, i když u mláděte bych spíše čekal bázlivou reakci.

Možná se časem zklidní, ale je dost možné, že už jiná nebude. Mám např. 2,2 b.c.i. Cancun (od měsíčních mláďat) od ... www.pythons-boas.de ... všichni jsou v pohodě, až na jednu samici. To je prostě "Mrcha" s velkým "M"! Jsou dny, kdy se mě nevšimne a pak jsou také dny, kdy projdu kolem terárka, okamžitě začne syčet a když si dovolím zastavit se a "očumovat", začne dělat "výpady" a syčí jako "papiňák". Takže je lepší se vzdálit, aby si neotloukala "hubu" o sklo. Nevěřím, že se ještě zklidní. Má holt už takovou povahu. Zkusil jsem ji, když dělala takovéto výpady i vyndat. Hákem a pomalu vzít do ruky. Okamžitě se zklidnila a jak jsem jí vrátil do terárka, zase začala ... prostě co zvíře (had), to jiná povaha.

Hroznýši královští mají pověst klidné mírumilovné povahy, ovšem i mezi nimi se najde agresivní jedinec, který potvrzuje pravidlo. Měla jsem boaedonovou (užovku africkou), která se "esila" jakmile se někdo přiblížil k teráriu. Když jsem ji šikovně vzala, v rukách se chovala klidně. Jak byla v terárku už měla pilno kousat. Tak jak píše Pavlík . A to jsou taky klidné užovky.

Mužou se zklidnit a nemusí........
Kolegové mají recht...
Pokud je jim okolo roku a půl až dvou tak můžou jít v tomto věku do puberty a chvíli budou divočit ,ale to je přejde.
Ale také se může stát že jsi narazil na nerváka a nebude klidný nikdy...
Holt i zvířata mají svou povahu a vyjímka potvrzuje pravidlo...

no regiusky jsou v poho, vyndávám je docela často, krmím každou zvlášť v krmícím terárku, s hroznama zkušenosti nemám, přivezl jsem si párek, zatím jsem je rozdělil, jestli to není tím, nemám je dát ase spolu? Navíc samec ještě nežral, jen se vyhřívá, samice hned po přivezení zabila a polkla dvě myšata a teˇd je zatím zase v klidu, než se ale nažrala, tak ty alotrie, nezavřela pusu, syčela a dělala kousací výpady.

V tomto věku je klidně dej spolu.
Pokud samec nežral zkus mu postopně předložit trojboj křeček-myš-potkan.
Kažbý den něco jiného a musí se chytit.
Při blížícím se svleku nemusí chtít potravu i když jak jsem psal vyjímka potvrzuje pravidlo.
Moji B.C.I.Nicaragua žerou pořád -svlek nesvlek,ale nekrmím je před svlekem.
Ona potom ta svlečka je většinou potrhaná a zvíře se svlékne špatně a někde mu může kůže zůstat a pak se musí odstranit ručně.
Je to samozřejmě tím že při požírání kořisti se kůže rozpíná a ta stará ztratí svou pružnost a tak praskne.

jsou už najedeni oba, akorát samice zblajzla myšata dvě, samec jen jedno.teď jsem je dal do terárka spolu, při manipulaci hákem se chovala docela klidně, jak však byla zpátky v terárku opět to agresivní chování, tentokrát rovnou výpady bez syčení. Tak nevím, nemám zavolat pánovi a poprosit ho o výměnu?

Filosofe, tak nám se zase stává, že samice (10 let) je po porodu úplně jiná. Když jí tam hodíme kořist, začne se neskutečně kývat ze strany na stranu a téměř nestihnem zavřít "dvířka" a už startuje. Bohužel startuje po čemkoliv. Než uloví, dá si asi 3x do tlamy. Nedávno se jí morčák schoval za mísu s vodou a ona kousla do té mísy. Dlouho se nemohla odtrhnout, zasekla se tam. Pak se z toho dostala,ale zase netrefila morčáka, tak nabourala do skla. Dala si šlupu a chvíli jen tak ležela. A dneska dostala dva potkany. Začla úplně bláznit, šmejdit všude kolem a opět 3 rány, než se trefila a z toho jednou kousla sama sebe. Myslíte, že to je normální?

Normální to není.Bál bych se nějakého zatím blíže nespecifikovaného problému s motorikou a orientací.
Porodem mohlo dojít k nějakým komplikacím o kterých nevíš.
Chce to zvíře sledovat a krmit např. ve velké papírové krabici,kde když kořist mine tak narazí do měkkého a ne třeba do skla.
Může jít i o poporodní avitaminózu.
Možná by nebyla marná návštěva na veterině.
Většina veterinářů sice hadům prd rozumí,ale byli by snad schopni podle váhy zvířete naordinovat širokospektrální vitamín,něco na bázi B 12.

Ovšem povaha hada opravdu není důvod reklamace, jedině snad, že by původní majitel chtěl toho hada ušetřit nevhodného zacházení. Ovšem nevím, nevím, co když ten další bude taky kousat? Měnit zdravé zvíře považuji za nesmysl.
Marcelka: Samice mohla být oslabena porodem a mohlo to mít i vliv na její stav i motoriku, ale možná je teď jen tak zbrkle nenasytná. Zkus ji nakrmit mrtvými potkany (píchnout do nich vitamíny by bylo také k věci).

To snad nemyslíš Krokodýle vážně, že pro to že by mně had kousnul bych s ním nevhodně zacházel?, navíc už kousance nějaké za sebou mám, a taky jsem snad jasně řekl že to nechci jako reklamaci, snad prosbu, jestli si můžu vybrat raději bych klidnějšího jedince, jestli ne, nic se neděje,mně docela urazilo ten tvůj pojem že by ho chtěl ušetřit" nevhodného zacházení" ! Nejsem sice takový fachman jako ty, neživím se tím, prostě ode mně je to láska ke zvířatům a ani jedno si na nějaké špatné zacházení nemůže stěžovat!!!!!