Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hroznys duhovy pre zaciatocnika!

:-"Ddobri vecer":-D Som zaciatocnik mam skusenosti asi tak s malou guttkou a z nezerucov krajtov kralovskov ktoru sa chistam vimenit.:-DPoradte my prosim mam ju vimenit za guttku alebo za hroznyse duhoveho...terarko mam 100x60x60:)).radsej by som chcel toho duhoveho..:))ale neviem ci by bol pre mna vhodny????aka je cena e.c.cenchria vo zverakoch??:?: a dovod vimeni krajti je ze je to import ma paraziti nezere a ma nieco s termoreceptormy!:.(majitel povedal ze ak by boli problemi tak hada vimeni!:-p

Tak dle mé zkušenosti (mám tu čest jen s jedním) tak ten můj je andílek na rozdíl od regiusky která má taky své nálady a jednou mě omilem kousla no...Jinak můj první had byla taky regiuska a taky z importu,dopadlo to takhle že chytla zánět tlamy a do toho ještě byla nachlazená,prostě se to tak nějak zkombinovalo...trvalo mě to mám dojem 2 měsíce než byla zas ok a než začala sama žrat...nejhorší,asi pro mě bylo když sem jí měl sám čistit tlamku,časem chudák už byla ze mě tak vystresovaná že při každém vztupu do tera sebou škubala!No a ted´ po roce a něco je jak vyměněná krásně přibrala a žere jak popelnice,včera mě dokonce vzala 3 myši 2 větší a jednu menší u ty poslední sice váhala,ale i tak ju slupla...pokud máš k tomu zvířeti nějaký vztah tak být tebou se jí pokusím vyléčit!!!to je můj názor..

Filip má jasně pravdu.A hlavně jak jinak se naučíš dělat teraristiku,když při prvním problému hada vrátíš?
Tomu já vůbec nerozumim.Když si vezmeš zvíře tak za něj přebíráš zodpovědnost a né se utěšovat,že kdyby něco tak ho můžu vrátit.Nejni to hračka:!:

:-)klid nemusite na nej byt agresivni chtel se jen zeptat..;-) mamte pravdu ze nemel na nic cekat ted treba hada vezme a pujde s nim nekam ale kdyz mu takhle nadate vsichni bude si myslet jak nejsme namysleni a uz sem nidky nenapise a had chcipne

???? no starost budeš mít o cokoliv, nežravost probl. není, jou prostě takové, zase to oplácejí svojí mírností a krásou,proč ti vadí nežravost, že nevidíš tak často lov, nebo proč? Já fakt nerozumím, hlavně bych s ní k vetovi zašel, pokusil se jí yléčit a pak uvidíš, buď ti přiroste k srdci nebo výměna, navíc o regiusky je zájem, takže probl. mít nebudeš.

Tak to taky znám...místa mám taky požehnaně málo tak že holt musím časem vyklidit nějakej ten nábytek z mího pokoje no a mamka to byl taky boj a ještě do toho otec když se vložil tak to bylo 2x težší,ale ted´ už v celku rezignují a berou to už jako že je to můj koníček a né rozmar!!Musíš pořád do ní hustit a třeba ju vem k někomu kdo hady chová nebo na tera burzu...;-)

Ahoj, jsem začínají chovatel a přemýšlím jakého prvního hada a chtěl jsem se zeptat na toho hroznýše duhového, jestli s nim má někdo něakou zkušenost? Kamarád má něaké zkušenosti, tak mi snad něak poradí a doufam, že najdu radu i tady:)

A co chceš vědět.Na začátek ti jen řeknu,že pokud chceš hada,který šmejdí přes den v terárku,tak na duháče zapomeň.Jsou celý den v úkrytu nebo zahrabaní v substrátu a vylezou až po zhasnutí světel.Nejsou to žádní akčňáci jako některé užovky.Jinak proč ne,jako prvního hada,jsou krásný,ale pořádně si o nich něco přečti

Oni jsou vidět,ale až večer a dokážou v terárku dělat i pěkný rachot.Někdo říká že nekoušou,já mám jinou zkušenost,jsou docela startovací,i když každý jedinec je jiný.Já mám 1.1,samice je v pohodě a samec podle nálady.S jinými hroznýšovitými bohužel nemůžu sloužit,tohle jsou jediný,které mám,zbytek užovky.

Hm, zase bych docela chtěl hada, který je docela vidět líbí se mi hroznýš královský, ale nevim jak je pro něj potřeba velké terárium a bojim se, že kdyby byl 3 metrový tak nevim co s nim vůbec si takhle velkýho hada nedokážu představit mít doma v terárku:) Ještě se mi velice líbí Krajta Královská, takže furt váham..nechci výběr něak uspěchat

Ja mam samici a kousla mě jenom jedinkrát a to když měla sotva par měsicu a to když jsem ji otravoval po jídle. Samozřejmně, že to bylo mou pitomou chybou ze které jsem se aspoň poučil. Jinak je pravda, že přes den není skoro vidět, jen ji třeba vykukuje kousek těla z podsubstrátu. Ale co se týče kousavosti tak to jenom při mé již zmiňované chybě, ale jinak nikdy.

jojo tu cenchrii bych chtěl. Tito hadi prý i docela rádi lezou a hlavně maj úžasně zbarvení.. Četl jsem, že když má něakou červenou žárovku, tak je prý i dost živá...Moc se v tom nevyznám, tak jestli řikam kraviny, tak mě omluvte, za poslední dny jsem toho četl fakt hodně

Ano, cenchria je většinu času zahrabaná ve vlhkém substrátu a jeji pohyb zaznamenávám spíše tím, že rano je zahrabaná jinde než večer. A ta vlhkost je velmi důležitá, jak kvůli svleku tak vůbec kvůli existenci cechrie. Při nízké vlhkosti bude mít velké problémy.

Ok, moc děkuji za rady... Po předlouhém přemýšlení jsem se rozhodl, že nejspíš si koupim asi B.C. Imperatora, ted jen musim číst číst a číst, abych věděl jak zařídit terárium, myslíte, že mi ze začátku bude stačit terárium 80 cm dlouhé, 40 široké a 1m vysoké? Časem to určitě vyřeším líp s prostorem ale nyní mi prostor více nedovolí