Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hroznys duhovy pre zaciatocnika!

:-"Ddobri vecer":-D Som zaciatocnik mam skusenosti asi tak s malou guttkou a z nezerucov krajtov kralovskov ktoru sa chistam vimenit.:-DPoradte my prosim mam ju vimenit za guttku alebo za hroznyse duhoveho...terarko mam 100x60x60:)).radsej by som chcel toho duhoveho..:))ale neviem ci by bol pre mna vhodny????aka je cena e.c.cenchria vo zverakoch??:?: a dovod vimeni krajti je ze je to import ma paraziti nezere a ma nieco s termoreceptormy!:.(majitel povedal ze ak by boli problemi tak hada vimeni!:-p

Ahoj, jsem začínají chovatel a přemýšlím jakého prvního hada a chtěl jsem se zeptat na toho hroznýše duhového, jestli s nim má někdo něakou zkušenost? Kamarád má něaké zkušenosti, tak mi snad něak poradí a doufam, že najdu radu i tady:)

Ja mam samici a kousla mě jenom jedinkrát a to když měla sotva par měsicu a to když jsem ji otravoval po jídle. Samozřejmně, že to bylo mou pitomou chybou ze které jsem se aspoň poučil. Jinak je pravda, že přes den není skoro vidět, jen ji třeba vykukuje kousek těla z podsubstrátu. Ale co se týče kousavosti tak to jenom při mé již zmiňované chybě, ale jinak nikdy.

jojo tu cenchrii bych chtěl. Tito hadi prý i docela rádi lezou a hlavně maj úžasně zbarvení.. Četl jsem, že když má něakou červenou žárovku, tak je prý i dost živá...Moc se v tom nevyznám, tak jestli řikam kraviny, tak mě omluvte, za poslední dny jsem toho četl fakt hodně

Ano, cenchria je většinu času zahrabaná ve vlhkém substrátu a jeji pohyb zaznamenávám spíše tím, že rano je zahrabaná jinde než večer. A ta vlhkost je velmi důležitá, jak kvůli svleku tak vůbec kvůli existenci cechrie. Při nízké vlhkosti bude mít velké problémy.

Ok, moc děkuji za rady... Po předlouhém přemýšlení jsem se rozhodl, že nejspíš si koupim asi B.C. Imperatora, ted jen musim číst číst a číst, abych věděl jak zařídit terárium, myslíte, že mi ze začátku bude stačit terárium 80 cm dlouhé, 40 široké a 1m vysoké? Časem to určitě vyřeším líp s prostorem ale nyní mi prostor více nedovolí