Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem opakované útěky

Dobrý den, už si se svou korálovkou nevím rady, tak se na vás obracím s dotazem, zda někdo máte terárium Exo terra a jestli vám z něj také hadi utíkají? Já prostě nevím kudy, dvířka mají zámek, horní větrací víko je na zacvaknutí a ještě jsem ho radši oblepila izolepou. Mám mládě 45cm, od pátku mi utekla už 3x! Naučila se to a v noci vždy zdrhne, naštěstí chodí zatím na stejné místo, ale stejně nechci aby utíkala. Díky všem za jakoukoliv odpověď a radu.

Ahoj Jano! Tak koukám, že nejsem sama, komu hadíci zdrhají:-/ Jinak to jsem já - Peťulina, akorát zaregistrovaná pod Noemi:-[ No hochu, to bude těžké ji v takhle velkém domě najít. Já mám byt 1+1, i když velké místnosti, tak pořad ale jen 2 a ne 8:-| takže to hledání bylo podstatně lepší v porovnání s tebou. Z vlastní zkušenosti ti mohu poradit hledat a hledat a hledat i ty nejabsurdnější místa prohledat. Tam kde by tě nenapadlo že by mohla být, tak tam bude;-) Jako u mě ten reprák. Ale určitě se bude držet někde u tepla - takže prohledat VŠE kolem radiátorů - koberec, police s knihami, květiny, atd....A s těmi holátky by to mohlo vyjít - mě to vyšlo:)) Nastražila jsem ho a i kdybych korálovku zrovna nenašla, tak aspoň bych měla dobrý pocit, že nebude hladová. Taky nezapomeň na misku s vodou! Moje korálovka je taky malá a ucítila tu myšku - hole, ve velkém pokoji, tak to určitě vyzkoušej také. S těmi mezerami pod dveřmi by ale mohl být problém, mohla by začít cestovat po domě... Měl jsi hned po zjištění útěku tu jednu mezeru pod dveřmi z pokoje, kde máš hady, ucpat - třeba ručníkem, atd. Já jsem to tak taky udělala. Po každém projití do druhého pokoje, tam ten ručník musíš dát znovu, no...Je lepší mít "jistotu" že je hadík pořád v jedné místnosti, než kdekoliv v domě:-/ Tak přeji hodně úspěchu při hledání! A určitě se ještě ozvi jak to probíhá, nebo jak to dopadlo! Přeji hodně štěstí:))