Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem opakované útěky

Dobrý den, už si se svou korálovkou nevím rady, tak se na vás obracím s dotazem, zda někdo máte terárium Exo terra a jestli vám z něj také hadi utíkají? Já prostě nevím kudy, dvířka mají zámek, horní větrací víko je na zacvaknutí a ještě jsem ho radši oblepila izolepou. Mám mládě 45cm, od pátku mi utekla už 3x! Naučila se to a v noci vždy zdrhne, naštěstí chodí zatím na stejné místo, ale stejně nechci aby utíkala. Díky všem za jakoukoliv odpověď a radu.

díky moc za odpovědi. Začnu nejdřív tím zašupováním dveří - to tam není, jsou to dvojitá dvířka uzamčení speciálním zámkem na sklo, který byl součástí terária, takže žádná domácí výroba:)) A co se týká těch dírek na kabely, tak to mě taky napadlo, i když mají průměr asi max.5mm tak jsem je radši ucpala vatovými tampóny a ještě přelepila izolepou a stejně druhý den byla fuč::) No a právě se potvrdilo to, že si to pamatuje a od pátku utíká denně a pořád taky na stejné místo, takže ji tam vždy když přijdu navečer z práce odchytim:puff: Ale co bude dál, to teda fakt nevim:-/

No, není to úplně ono, ale je to na stejném principu, není to kovové, ale plastové a není tam zámek na klíč, ale takový otáčecí "knoflík", kterým se otočí a ono se to zamkne, ale já ty skla mám skoro úplně u sebe, je tam mezera tak 1-2mm:-/ Ale stejně, tak jak to mám zabezpečit? Zalepit to nechci, poměrně často do terárka chodím - tak obden. nebo si už tak zvykla být u mě venku vytažená, že ji to v terárku nebaví a když přicházím v šest večer z práce domů, tak už mi jde naproti:-D Hlad nemá určitě, krmím ji jednou týdně 2holata.....Tak z ní bude nějaká cestovatelka no, horší ale bude, až se v létě přestěhuji, to bude asi trochu zmatená, teď už má naučenou svoji trasu:))

no jo, nic jiného mi asi nezbývá že?;-) a pak se uvidí co dál. Sem ji všude chválila jak je hodná, až jsem ji přechválila]:) Horší je ale to, že můj otec má fobii na hady, včera byli u mě rodiče na návštěvě a když zjistil, že je uteklá někde po bytě, tak začal šílet a vytasil pistoli (je to polda) takže pil kávu a vedle hrnku měl na stole položenou devítku:-D chuděra malá, unikla smrti o vlásek, stačilo, aby se mu přeplazila přes nohu a už by ji měla:x: hodinu po tom, co odešli se vynořila v kuchyni jako pokaždý....:-D tak Teď je to kdo z koho, buď zastřelená Jůlinka (korálovka) nebo infarkt mého taťuldy a nebo už za mnou tatínek nepřijde na návštěvu:.(:.( dokud jí prý terárko neoblepím Superfixem:-D:-D

No já jednou musel rozmontovat kuchyňskou linku (dvě spodní skříňky), abych po třech dnech vábení a lákání a já nevim čeho všeho odhchyt svou samičku "milksnejka" :)) utekla mi tak, že si prostě otevřela šoupačku v terárku :)). Od tý doby mě utekla ještě asi tak 3x, ale našel jsem ji buď v květináči, nebo smotanou v didjeridoo.
Každopádně jsem chtěl říct, ať si na to fakt dáváš pozor, toho hada už jednoho dne nemusíš najít a pak půjdeš na pohřeb sousedce, která se "prej něčeho strašně lekla" ;-)
Myslím, že zadělání všech škvírek terka (né větrání :))) není až zas tak velkej problém.
Každopádně s devítkou na žížalu - to mě dostalo :-D

Děkuji všem za různé rady!:)) Myslím, že už jsem to vyřešila a přišla na to, kudy zdrhá, mrška jedna;-) Protáhla se asi 2-3mm skulinkou vedle kebelu od žárovky, co vede skrz vrchní lištu z terárka ven, tak jsem to kolem ucpala a ještě zvrchu přelepila izolepou, zamotat se do ní nemůže, protože s ní nelepím uvnitř terka, ale zvenku... Jinak rozmontovat kvůli hadovi kuchyň - taky dobrý:-D tak doufám, že mě nic podobného nečeká. Utekla celkem 4x za sebou, ale teď už 2dny po zalepení toho kabelu ne. Ale musím říct, že je asi nějaká vychovaná, fakt byla vždy na stejném místě ve stejný čas, takže neměla šanci:puff: Jo a jinak, taťka má sice z hadů fobii, ale na různé devianty, padouchy a loupežníky je přímo vysazenej, takže nemaj šanci]:( Jo ještě pro zasmání - včera se zastavil při noční na kafi a vzal si s sebou elektr.paralyzér (co mají na lumpy), že to bude jistější, když by se tou devítkou třeba do té tkaničky netrefil:-D:-D

včera se zastavil při noční na kafi

Neměl by spíš být na ulici...:-/, doma předpokládám moc lumpů nenajde;-).
Jinak mimina hadů se dokážou protáhnout jen pár milimetrovou skulinou, takže je lepší ty nejmenší hádky chovat než odrostou třeba v plastových boxech buď s mini větracíma dírkama nebo větrací otvory přelepit muším pletivem.

no to se právě dozvědět nesmí, jinak má po kariéře, to by pak mohl na kriminálce rovnou skončit::):x: Kdyby šel někoho zatknou, nebo předvést k výslechu a on mu otevřel s krajtičkou na krku, no, to radši ani nechci domyslet, co by následovalo:-D:x:

Pro krokodýla - neboj, to kafe měl vypité za 15 min a vysílačku na stole, takže vždy připraven zasáhnout8-) A jinak, já jsem se na to ptala chovatele V Hradci Králové na burze, jestli ho nemám zatím chovat v nějakém menším boxu a on mi s klidem řekl, že nemusím, že je už do teraria akorát, no a po měsíci, co se otrkala v novém terárku, tak začala šmejdit a zdrhat, ale už má útrum holčička, i ty nejmenší skulinky jsou ucpaný, takže žádný výlety po mém bytečku nebudou:)) Když mi tady odpovídají takoví zkušení chovateké tak mám ještě jeden dotaz - týká se krmení. Teď jí dávám 1x týdně 2 malé holátka (cca 3denní), chci se zeptat po jaké době jí mám dávku zvětšit - myslím velikost holat a pak kdy začít s osrstěnými holaty nebo už rovnou kdy myši. Tyto dvě holátka každý týden mi doporučil ten chovatel, ale kdy to změnit už moc nevím:-[ Jinak podle svleku před 14dny měří 47cm....Díky moc za radu:-)

Většinou se při krmení řídím zásadou, že by kořist neměla být o moc širší, než nejtlustší část hadova těla. Jestli se s těmi holátky moc nenadře, zkus jí dát jednu větší. Zatím bych dodržela krmení 1x týdně. Když se zakaluje a svléká, tak ji nekrm, ikdyž jsou jedinci, kterým je jedno, kdy žerou. Je to tak trochu období klidu a taky by se mohli špatně svlékat, protože natažením by mohla stará kůže popraskat, není už tak elastická.

A už je to tady znova:!::.( Já už fakt nevím co mám dělat, opět mi Jůlie utekla, dnes to jsou už 3dny, co je včudu:.( A to týden po těch třech útěcích byl klid, i ty nejmenší škvírečky jsem oblepila napevno vrstvou izolepy a ona se prodrala i skrz tu izolepu:!:]:( Předtím jsem ji vždy druhý den našla v kuchyni, ale teď se po ní slehla zem, včera jsem našla čerstvé hovínko v obýváku na zemi, kde máme terko, prohledala jsem to všude, ani jsem včera nešla spát a celou noc jsem při malé lampičce pozorovala, jestli se někdo nepoplazí a nic! Koupila jsem jí včera holátko, protože včera byl krmící den po týdnu...Tak jsem ho dala na misku do obýváku na zem, vedle toho ještě misku s vodou, tak se třeba aspoň nažere, co myslíte? Na jakou vzdálenost ucítí potravu? I když bude někde zalezlá třeba na druhém konci místnosti - cca 5m od toho? Já mám teď bohužel noční službu, takže u toho nemůžu hlídat, tak nevím, co bude, až přijdu ráno domů... Teď už se fakt bojím abych jí vůbec našla. jak dlouho takhle vydrží mimo terko? Máme tam pořád tak 20 - 22st v místnosti. Nemáte někdo nějaku radu, čím na ní políčit? díky moc, já už jsem fakt zoufalá co to mám za útěkářku:.(:.(:.(

Pokavaď jí najdeš, zbav se tera od exotera a kup si menší, s výklopnými dvířky směrem dolů. Ty se daj přelepit a jiná cesta k útěku neni. Jinak díra do větračky na kabel je vždycky dobrá udělat jen na míru kabelu. Tzn. vzít takovej ten vrták do dřeva (ne klasickej vrták) a udělat díru, zkoušet kabel a zvětšovat než pásne úpně přesně.

No vidíš a mě ten chovatel, comi ji na burze prodával, tak mi řekl, že ji můžu dát rovnou do velkýho terka:-/ tak teda nevím, Že prej je na to už dost velká - 47cm. Jestli víš, jak terko od Exo terra vypadá, tak mi furt zdrhá asi tou 2m škvírkou, která právě je vedle to kabílku od lampy - ty otvory na ty kabely jsou tam už předem udělaný, ale já to ucpala vatou a ještě přelepila zvrchu někloka vrstvami izolepy a stejně je fuč:!:::) a vím přesně, že tamtudy, protože byla ráno ta izolepa nadzvednutá:.( Nevíš jak dlouho může tak v té místnosti vydržet? Já prostě nevím jak a kde ji hledat:-( je tak malá, že se vleze všude, když se dokázala protáhnout takovou škvírečku. Fakt nerada bych o ní přišla:.(

Jo s tím silikonem to je dobrý nápad - díky:)) Myslím, že by i stačila taková ta tavná pistole co má silikonový náboje - mám ji doma na aranžování a ta drží opravdu všechno;-) No jo, všechno zacpu silikonem - to už by mělo snad být vyřešený8-) ale problém číslo 1 je pořád zdrhnutej had - budu mít zasilikovaný PRÁZDNÝ:.( terarium jo:-/ Na net přijdu zase až v pátek tak vám dám vědět co a jak je nového. Srašně moc si přeji abych ji našla a až ji chytím - tak ji přetrhnu jak hada:-D Akorát jste mi nikdo neporadil jak dlouho takhle vydrží - navolno v pokoji,hmm?:-/

Ale na ty díry od kabelů tam je ta zástrčka, která tu díru zakryje ne? Takové to šoupátko.
A pokud šoupátko selhává, tak to chce vyřešit nějak neesteticky, ale účelně jako toto. prostě jsem rozpůlil podtácek z hospody a zastrčil mezi ty průchody na kabely a hořejšek zadní stěny. Mno a ty díry jsou úplně utěsněné. Na straně s lampičkou jsem do tácku akorát udělal díru, takže objal i ten kabel.
[http://img87.imageshack.us/img87/2697/snmek062bq3.j pg]

No to šoupátko tam sice je - a kryje ty ostatní dírky dobře, ale kolem toho kabílku v té jedné dírce je asi 3mm vůle a skrz to se protáhla, hrůza:-/ Ale teď už nemá šanci, všechno jsem kompletně zadělala silikonem z tavící pistole - dle rady jednoho z chovatelů:-p Tak teď má doufám definitivně po cestování:-D Už jsem měla těch útěků dost - 5jich bylo během 10 dní3-[ A stresovat se jestli se najde - nenajde.....

Jo jinak ta Peťulina jsem pořád já, jen jsem se už konečně zaregistrovala a Peťulina už nějaká je, tak jsem musela vymyslet něco jiného:-[ A mám nové informace k tomu útěku. Včera jsem ji našla! Po 5ti dnech na svobodě:!: Včera ráno jsem přišla z noční služby domů a to nastražené holátko bylo z misky fuč! Tak jsem prohledala obývák jestli se náhodou někam neodplazilo, ale nic, takže ho opravdu sežrala a říkám si - nepůjdu spát dokud ji nenejdu:-) Tak jsem začla hledat u radiátoru - u zdroje tepla a vyplatilo se - i když jsem tam hledala už i předtím. Mám na zemi postavenou velkou repro bednu - vedle radiátoru a tak nějak mě napadlo podívat se baterkou do ní - je tam zezadu otvor (5cm průměr) dovnitř do repráku a ona tam byla stočení do klubíčka a pěkně nažraná - hotové cigárko:)) Tak přišly na řadu křížové šroubováky a rozmontovat reprák a po 15 minutách už byla zpět v terárku:-D No vlastně ji nic nechybělo, byla u tepla, napapaná i vodu tam měla na misce;-) Pak rychle zalepit terko silikonem a šla jsem sladce a s klidem v duši spát po noční:puff:

Zdravim Vas...
chcel by som vyuzit toto vlakno a poziadat Vas o radu...

Ked som cital topic o uteku koralovky, bol som celkom spokojny so svojim terariom - je podomacky urobene a bol som na seba hrdy... Co sa mi vsak stalo... Do teraria som si pekne dal moje dve dazdovky - guttky, ktore maju asi 40 cm. Vsetko bolo fajn... Hadiky papali a v noci smejdili po terariu :D Lenze stalo sa jednej, ze z nejakeho dovodu vyvratila mys. Prisudzoval som to tomu, ze bola velka, lebo som im zvacsil davky - trosku vyrastli. Preto som sa rozhodol, ze jej dam par dni pauzu...

No a tu vznikol moj problem. Ako nejedla, zrejme sa jej dost vytravilo co mala v zaludku a tym zostala taka rovnomerne chuda. A co cert nechcel, dostala sa cez skarku, cez ktoru by najedena isto nepresla von !!!(preto asi nezdrhla skor - lebo mala plne brusko)

Moj problem je, ze ju nemozem najst ani za svet... Dom mame dost velky - 8 izieb + pivnica. A co je horsie, tak pod vsetkymi dverami su prezieravo take medzery, ze by sa cez ne urcite dostala...

Neviete mi prosim poradit, ako ju vylakat von? Mohlo by pomoct, ak by som kupil 5 zivych holicat a prezieravo ich rozlozil po dome? Myslim, ci by to pomohlo pri lokalizacii certika... Dokazala by ich najst pomocou Jacobsonovho organu?

Pre Petulinu - uz som aj repraky rozobral :(

Ahoj Jano! Tak koukám, že nejsem sama, komu hadíci zdrhají:-/ Jinak to jsem já - Peťulina, akorát zaregistrovaná pod Noemi:-[ No hochu, to bude těžké ji v takhle velkém domě najít. Já mám byt 1+1, i když velké místnosti, tak pořad ale jen 2 a ne 8:-| takže to hledání bylo podstatně lepší v porovnání s tebou. Z vlastní zkušenosti ti mohu poradit hledat a hledat a hledat i ty nejabsurdnější místa prohledat. Tam kde by tě nenapadlo že by mohla být, tak tam bude;-) Jako u mě ten reprák. Ale určitě se bude držet někde u tepla - takže prohledat VŠE kolem radiátorů - koberec, police s knihami, květiny, atd....A s těmi holátky by to mohlo vyjít - mě to vyšlo:)) Nastražila jsem ho a i kdybych korálovku zrovna nenašla, tak aspoň bych měla dobrý pocit, že nebude hladová. Taky nezapomeň na misku s vodou! Moje korálovka je taky malá a ucítila tu myšku - hole, ve velkém pokoji, tak to určitě vyzkoušej také. S těmi mezerami pod dveřmi by ale mohl být problém, mohla by začít cestovat po domě... Měl jsi hned po zjištění útěku tu jednu mezeru pod dveřmi z pokoje, kde máš hady, ucpat - třeba ručníkem, atd. Já jsem to tak taky udělala. Po každém projití do druhého pokoje, tam ten ručník musíš dát znovu, no...Je lepší mít "jistotu" že je hadík pořád v jedné místnosti, než kdekoliv v domě:-/ Tak přeji hodně úspěchu při hledání! A určitě se ještě ozvi jak to probíhá, nebo jak to dopadlo! Přeji hodně štěstí:))