Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem p. reticulatus

Vite nekdo kolik se dorustaji tyto krajty z techto lokalit: Sumatran, Selayar, Makasar, Java, Buton, Borneo a Ambon?

Chlape najdi si to na tetu...:-p.
Ale vážně,vím že někdy se v tom hledá obtížně,protože hodně serverů je v cizích jazycích.
Všechny tyto druhy pokud to nejsou dwarf,superdwarf či kombinace dwarf + klasika,se dorůstají minimálně 4 metrů a více....
Rozdíl v tebou uvedených lokalitách spočívá hlavně v odlišném zbarvení,ale nemůžeš čekat že půjdou pod ty 4 metry...
Navíc mám někdy pocit že ti což sem hady vozí je označují různými lokalitami nálezu,ale mně se to moc nezdá..
Mám takovou soukromou foto-databázi reticulatek podle toho jak jsou uváděny a tříděny podle místa odchytu,ale systém ani shodné znaky jsou matoucí...
Nechci ale všechny házet do jednoho pytle
A nemysli si.
Mě to také štve...:-(

Cau, vetsina ostrovnich typu byva mensi. Z tech co si napsal, tak Sumatran, Borneo a Java dorusta zhruba jako klasik pevninska forma.
Selayar, Makasar, Buton, Ambon byvaji mensi...do 3m. Nejmensi z tech to 4 by mel byt Buton.
Rozdil mezi nimi je hlavne ve zbarveni, ale i to byva velice problematicke
Ale tyto lokality se tezko shani...vetsinou se da sehnat pouze import. V Hammu by si sehnal i odchov, ale ne vsech techto lokalit
Mam v pocitaci takovou sbirku fotek skoro vsech barevnejch forem a prirodnich lokalit mrizek. Kdyztak mohu nektere poslat

jj tj:) mrizky jsou jedni z mych top hadu a fotky mrizek mi zabiraj v kompu asi 480MB:-D
Ti makasar se blbe poznavaj. Jsou velmi podobne zbarveni jako Sulawesky a to je asi nejvestsi forma mrizky. Byva tak uvadena. No co tak mam zjisteny, tak ten Buton a Makasar je mensi forma. Mam tam kolem 3m max do 4...Ono jeod sebe poznat nektery formy mrizek da hodne zabrat.
Od Clarka mam taky hrozne moc fotek a uz se vtom ani nevyznam:) O vikendu si v tom budu asi muset udelat poradek:))

Přesně tak krajty z Jampey jsou z nich největší, samice mohou mít až 3,5m. Většinou bývají menší a jsou označovány jako Dwarf. Krajty ze zbývajících třech ostrovů jsou tzv. Super Dwarf. Maximální délka je okolo dvou metrů. Jejich nevýhodou je o dost fádnější zbarvení oproti velkým formám. Nejbarevnější jsou většinou zvířata z Madu Islandu. Potom ještě existují dvě barevné linie z Kayaudi (golden and silver phase), které množí indonéské farmy, ale jsou mnohem dražší a jejich získání je pro veliký zájem velmi složité.

Yellow Head - žlutohlavá zvířata se vyskytují i u ostatních velkých forem jako je Buton, Makasar, Ambon i u pevninských zvířat - je to pouze komerční označení pro takto zbarvená zvířata a např. u mláďat z importu není záruka, že takto budou v dospělosti vypadat.

Je velký rozdíl mezi průměrnou a maximální délkou. Nikdy nevíš, co ti z nich vyroste. U všech forem, mimo dwarfů, bych na velikost menší než čtyři metry nespoléhal. A hlavně hadi rostou celý život, začnou se množit např. ve třech letech při velikosti tři metry, ale za dalšich pět nebo deset let mají klidně 4,5 až 5 metrů.

Hele nemůžu ti říct, nakolik budeš úspěšnej, pokud je to opravdu zlý, doporučuju pohrozit televizí, divil by ses jak to v dnešní době funguje. Nicméně na nahlášení tuším příslušnej úřad kontrolu provést musí - musíš ale písemnou formou nebo osobně se svejma iniciálama.

Založit nové vlákno jsi mohl nebo pokračovat v podobném duchu třeba v tady. Proto tu máme takovou vymoženost, jako jsou nadpisy (předměty). Slučováním několika nesouvisejících témat tak vzniká nesmyslný bordel, což se projeví na úroveni celé Teraporadny, čemuž bych byl, myslím nejen já, opradu nerad. Nikdo tu nechce jinak slušné příspěvky mazat, tak prosím pro příště překonej svoji lenost a popátrej v historii po podobném tématu nebo založ vlákno nové;-).

Jo to jsem si všiml, většinou se ale jedná o dovoz, že by někdo nabídnul odchov jsem neviděl. Na burzách jsem taky viděl pouze dovozy a nebo sem tam prodávat jedno zvíře o kterém pochybuju že je odchov. Třeba se ale pletu. Jde mi o to že mam poměrně hodně vzácných zvířat a nerad bych si domu něco zavlekl.

Možná bych bral i dovoz ale pouze pokud jsou zvířata nějakou dobu po aklimatizaci. Taky ohledně kousavosti si myslim že je lepší odchov. Mam samce P.m.b. albino měří cca 2,7m a je poměrně agresivní a neni to nic moc. 4,5m dlohá mřížka která kouše musí bejt moooc prýma. Teda ono to jde pokud je vše ok ovšem průser je když nastanou nějaké problémy. Např. nemoc a podobné radosti.

Koukal sem Jarouši že chováš čisté subspecie Boa. Mam taky v oblibě tyto zvířata do cca 30 dnů očekávám odchov od B.c.i. Tarahumara. Dnes je 65 den po POS u B.c.i. Veracruz a 35 den po POS B.c.i. Chiapas. První dvě jmenované formy mi udělali velkou radost jedná se o zvířata z odchytu je jim cca 5 a 7 let měří +- 110 respektive 130cm. Už u terárií netrpělivě skoro spim a doufám že proběhne vše Ok. Mam ještě occidentalise. Těm je zatim 2 roky. Chtěl bych ještě rozšířit chov o několik lokalit constrictor const. uvidim jak dopadnou ty porody.