Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem p. reticulatus

Vite nekdo kolik se dorustaji tyto krajty z techto lokalit: Sumatran, Selayar, Makasar, Java, Buton, Borneo a Ambon?

Založit nové vlákno jsi mohl nebo pokračovat v podobném duchu třeba v tady. Proto tu máme takovou vymoženost, jako jsou nadpisy (předměty). Slučováním několika nesouvisejících témat tak vzniká nesmyslný bordel, což se projeví na úroveni celé Teraporadny, čemuž bych byl, myslím nejen já, opradu nerad. Nikdo tu nechce jinak slušné příspěvky mazat, tak prosím pro příště překonej svoji lenost a popátrej v historii po podobném tématu nebo založ vlákno nové;-).

Jo to jsem si všiml, většinou se ale jedná o dovoz, že by někdo nabídnul odchov jsem neviděl. Na burzách jsem taky viděl pouze dovozy a nebo sem tam prodávat jedno zvíře o kterém pochybuju že je odchov. Třeba se ale pletu. Jde mi o to že mam poměrně hodně vzácných zvířat a nerad bych si domu něco zavlekl.

Možná bych bral i dovoz ale pouze pokud jsou zvířata nějakou dobu po aklimatizaci. Taky ohledně kousavosti si myslim že je lepší odchov. Mam samce P.m.b. albino měří cca 2,7m a je poměrně agresivní a neni to nic moc. 4,5m dlohá mřížka která kouše musí bejt moooc prýma. Teda ono to jde pokud je vše ok ovšem průser je když nastanou nějaké problémy. Např. nemoc a podobné radosti.

Koukal sem Jarouši že chováš čisté subspecie Boa. Mam taky v oblibě tyto zvířata do cca 30 dnů očekávám odchov od B.c.i. Tarahumara. Dnes je 65 den po POS u B.c.i. Veracruz a 35 den po POS B.c.i. Chiapas. První dvě jmenované formy mi udělali velkou radost jedná se o zvířata z odchytu je jim cca 5 a 7 let měří +- 110 respektive 130cm. Už u terárií netrpělivě skoro spim a doufám že proběhne vše Ok. Mam ještě occidentalise. Těm je zatim 2 roky. Chtěl bych ještě rozšířit chov o několik lokalit constrictor const. uvidim jak dopadnou ty porody.