Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ptyas korros Korros

mate někdo skušenosti s timto hadem a jake jsou podmínky k chovu na netu toho moc neni tak sem se chtěl zeptat jak sou naroční na chov a jake jsou ty podminky k chovu diky za rady

Jinak to je poměrně nevýrazná hnědá (někdy i síťovitá tmavá kresba) štíhlá a asi dost "temperamentní" užovka, něco málo přes metr, baští hlavně ptačí vejce, ptáčata a ptáky, hodně šplhá po větvích. Možná bude brát i myši nebo potkáňata. Terárium počítám tak 1 x 0,6 x 0,8 m, hodně větví, nejlépe živé rostliny teplejší a vlhčí prostředí (žije v jv. Asii), mírné noční poklesy.

Ptyasové jsou obrovksé užovky a velmi mohutné, viděl jsem jedince i přes 2 metry i když to byli P. carinatus, ale korrosové jsou skoro stejný, akorát nemají tak výraznou kresbu. Určitě jsou dost temperamentní a nemají nic proti kousaní.U importovaných jedinců je nevýhoda, že skoro vždy dojdou dost v dezolátním stavu, protože jsou šíleně moc aktivní a vždy se pomlátěj. Jsou to rychlé užovky s denní aktivitou.Neměl by být problém s potravou, protože to jsou "popelnice".Největší bych viděl problém vtom v jakém stavu přijdou a samozřejmě jak je to se všemi Asijskými užovkami jsou plné všeho možného.Dospělí Ptyas sežere vpohodě i středního potkana.