Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zvláštní chování štíra???

Zdravím.
Jasně, možná o zvláštní chování nejde, ale musím to napsat takto, abyste se mi na to podívali a třeba jste se s tím už někdo setkali. A nebo mi první z vás poví, že je to úplně normální.
Prosím, mám pár Heterometrus spinifer. Samičku už mám dlouho a samečka jsem teď kupoval na burze v Brně. Když jsem je dal k sobě, vše proběhlo v pořádku. Seznamování bylo sice lehce akční,ale jsou spolu a vše je, jak má :
[http://img524.imageshack.us/img524/6590/heterometru sspiniferprld4.jpg]

No, jenže mě lehce zaráží, že sameček se celou dobu zdržuje pouze a jen na tom místě v teráriu, kde je na fotce. (vlevo). Každý den i noc, pořád je v blízkosti misky s vodou. Minulý samec stejně jako samička si rádi někam zalezli a byli tam celou dobu, ale tento je pořád doslova na očích.
Prosím, jestli je to normálně, uklidněte mě. A nebo jestli někdo ví,co by k tomu mohlo vést, poraďte. Děkuji.

Zdarec,
vzhledem k tomu, že dřepí u misky s vodou...Pokud je substrát ve zbytku terária stejně suchý jako na fotce, viděl bych příčinu v nízké vlhkosti, kterou mají štíři r. Heterometrus rádí vyšší. Udržuj jeden kout neustále vlhký až mokrý (neboj se použít rašeliník). Vylitý plastový vršek jim tenhle luxus poskytnout nemůže, byť by se v teráriu vyjímal sebevíc;-)

Zdarec, zkus taky spíš udělat dva úkryty, jeden kde bude zemina sušší a druhý kde bude navlhčený, ať mají štíři možnost volby kde se schovají. Jo a jestli máš ten vršek od flašky jako napáječku, tak bych chtěl vědět jak se tak velkej štír z tohodle dokáže napít. Vršek od flašky mužeš použít u nějakých menších štírů. U heterometrusů bych použil nějaké víčko od sklenky (přesnidávky), nebo tak něco, tohle je moc malý. Nemaj šanci se z toho napít.